Mějte své údaje v bezpečí. Několik jednoduchých kroků zabrání krádeži identity

Mějte své údaje v bezpečí. Několik jednoduchých kroků zabrání krádeži identity

Bojíte se, že by se vám v budoucnu mohlo stát, že se stanete obětí ukradené identity? Důvod k obavám rozhodně máte, protože taková ukradnuta identita by vám mohla během pár vteřin zničit život. Díky několika málo krokům, které vám dnes představíme, se tento strach může minimalizovat.

Všechny osobní papíry skartujte

Vyhazujete do koše bankovní výpisy, účty, faktury nebo jiné dokumenty, které obsahují vaše osobní údaje? Nedělejte to! Pořiďte si domů malou domácí skartovačku a všechny tyto dokumenty raději takto zlikvidujte. Skartované dokumenty rozhodně nikdo do kupy dávat nebude a vy máte o starost méně.

Zamykejte svůj chytrý telefon

Dost z nás nemá na telefonu zámek. Prostě telefon jenom vypneme a dáme ho do kapy. To je přesně sen každého zloděje. Váš telefon totiž obsahuje naprosto vše, co by takového zlodějíčka mohlo zajímat. Proto si na váš telefon dávejte obzvlášť pozor a zamkněte ho, jak nejlépe to jen půjde. Zámek na otisk prstu nebo rozpoznávání obličeje v kombinací s gestem nebo pinem je výborná volba.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Safari nabízí spoustu skvělých funkcí, které jeho používání maximálně zpříjemní
Zdroj obrázku: Freepik

Nainstalujte si ochranu

Pokud používáte počítač, jako že nejspíše ano, měli byste myslet na to, že i zde je o vás téměř vše. Proto si dejte pozor na to, abyste měli počítač dostatečně chráněný. Nainstalujte si antivirus s kombinací programů, které vás ochrání před digitální krádeží. Stejně to tak můžete udělat i na svém mobilním telefonu. Mnoho lidí totiž podceňuje ochranu hlavně v mobilních telefonech.

Zabezpečte si své osobní dokumenty

Pokud doma schraňujete důležité dokumenty, jako rodné listy, faktury nebo daňové přiznání, pak byste je měli uchovávat v nějakém trezoru nebo uzamykatelné skříňce. To samé platí, pokud tyto dokumenty máte v digitální podobě. V tom případě si pořiďte jeden z mnoha bezpečnostních šifrovacích programů, které tyto dokumenty uzamknou pod heslem.

Zdroj: https://www.utica.edu/academic/institutes/cimip/idcrimes/prevention.cfm