Hodnota kryptoměny Graph AI stoupá. V nedávných dnech padl nový rekord

Trh s kryptoměnami odstartoval bitcoin. Od té doby se objevila spousta kryptoměn, které fungují na podobný způsob nebo se liší v detailech. Jednou z novějších kryptoměn je Graph AI. Nedávno tato kryptoměna zaznamenala velký nárůst cen, stejně jako ostatní kryptoměny zaměřené na umělou inteligenci. Co je přesně The Graph a proč její popularita v posledních dnech narůstá?

The Graph

The Graph je open-source program postavený na blockchainu Ethereum. Jeho účelem je shromažďovat, zpracovávat a ukládat různé druhy dat pro platformy založené na blockchainu. Založení The Graph se datuje k roku 2018, respektive jeho první token byl uvolněn na konci roku 2020.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší chytré telefony, které zaručují vyšší bezpečnost a soukromí

Komplikované inteligentní smlouvy mohou ztížit čtení dat projektů, což znamená problém pro mnoho blockchainových platforem. Schopnost číst data na základní úrovni komplikuje zpracování a vyhledávání a to je právě práce pro The Graph. Indexování blockchainových dat není v žádném případě rychlý úkol. Protokol The Graph řeší problémy pomocí umělé inteligence.

Zdroj obrázku: Freepik

Role různých uživatelů

Pro celý ekosystém The Graph jsou důležití přispívatelé. Kurátoři vyhodnocují nové podgrafy před jejich přidáním do sítě, zatímco indexátoři jsou zodpovědní za sběr dat pro podgrafy. Dále se zde objevují delegátoři, již poskytují GRT jako platbu indexátorů, jako součást systému odměn. Ještě jsou zde „rybáři“, kteří odpovídají na dotazy, „rozhodčí“, kteří identifikují a odstraňují škodlivé indexátory ze systému.

Mohlo by vás zajímat:  Teplotu procesoru pohlídá několik osvědčených aplikací

Protokol The Graph je decentralizovaný, takže výkon a data jsou rozděleny mezi uzly. Projekt využívá platformu The Graph jako skupinu jednotlivců, kteří dohlíží na upgrady sítě a celkovou správu. Platforma je vybavena také podporou v případě problému.

Token AI GRT The Graph

Token byl poprvé spuštěný na konci roku 2020 spolu s hlavní sítí. Nativní token používá standard tokenů ERC-20 kvůli svému původu na blockchainu Ethereum. Během letošního roku byl zaznamenán obrovský nárůst ceny tohoto tokenu. Na začátku loňského roku měl jeden token hodnotu 0,0841 dolarů, o měsíc později stoupla hodnota na 0,1737 dolarů. Nejvyšší hodnota byla zaznamenána nedávno, a to 0,228 dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  Nejnovější trendy v IT, kterým bude patřit následující rok

GRT má využití zejména při platbě poplatků. V rámci decentralizovaných projektů se k placení poplatků vždy používá kryptoměna.

S GRT se dá obchodovat na různých obchodních burzách, jako je eToro, KuCoin, Kraken i Binance.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/what-is-the-graph-ai-cryptocurrency/