Funkce v prohlížeči Microsoft Edge, které zlepší vaši produktivitu

Microsoft Edge je vylepšeným předchůdcem Internetu Exploreru. Při svých začátcích byl Internet Explorer výchozím prohlížečem. S nástupem Mozilly Firefox, Opery, Google Chrome a dalších byl Internet Explorer vytlačen na vedlejší kolej. Časté chyby, zpomalené prohlížení a nedostatečná bezpečnost byly hlavním důvodem. Dnešní Microsoft Edge je mnohonásobně lepší a dokáže konkurovat špičce, ačkoliv většina uživatelů nadále využívá služeb Google Chrome nebo jiných prohlížečů. Jaké funkce v Microsoft Edge přispívají k lepší produktivitě?

Collections

Kolekce je velmi užitečnou funkcí. Slouží k ukládání informací během surfování po internetu, aniž byste byli nuceni spouštět další aplikace (OneNote či Evernote). Prohlížeč umožňuje ukládat a nadále spravovat cokoliv z webu, tedy text, fotografie a videa. To stále není vše, v kolekcích lze přidávat také poznámky, vytvářet seznamy a připomenutí.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení láká na pohodlné používání a jednoduchost. Negativa ale stále převažují

Veškerý obsah přidáte do sbírek několika způsoby. Jedna z možností je prostřednictvím nabídky po najetí na obrázky a videa, kontextové nabídky kliknutím pravým tlačítkem nebo ikony Sbírky na panelu nástrojů prohlížeče. Sbírky se automaticky synchronizují, což umožňuje přístup z různých zařízení.

Zdroj obrázku: Freepik

Skupiny záložek a připnutí

Skupiny karet lze v Microsoft Edge spravovat a přiřazovat je do skupin. Podobné nebo jinak související stránky můžete přidat k sobě dohromady, přiřadit jim barvu a název, abyste se mohli lépe orientovat a pracovat s tímto materiálem. Fungují podobným způsobem jako v Google Chrome, stačí kliknout pravým tlačítkem na kartu a zvolit Přidat kartu do nové skupiny. Tuto skupinu lze otevírat, stejně jako rozbalovat nebo sbalovat, pokud potřebujete více místa v prohlížeči.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší hudební přehrávače, které jsou pro Windows 10 k dispozici

Rozdělená obrazovka

Rozdělená obrazovka je velmi užitečným nástrojem. Tato funkce vám zlepší podmínky pro multitasking. Pro rozdělení obrazovky klikněte na tlačítko určené pro rozdělení obrazovky v panelu nástrojů.

Stejného výsledku dosáhnete tak, že kliknete pravým tlačítkem na odkaz webové stránky a vyberete možnost Otevřít odkaz v okně rozdělené obrazovky. Tímto způsobem se aktivní karta rozdělí na polovinu a odkaz se načte na druhou polovinu obrazovky. Stránky tak můžete rychle otevírat a zároveň porovnávat a pracovat s nimi.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/microsoft-edge-features-boost-productivity/