Díky jednoduchému triku bude klimatizace v autě fungovat lépe. Stačí zmáčknout jedno tlačítko

Díky jednoduchému triku bude klimatizace v autě fungovat lépe. Stačí zmáčknout jedno tlačítko

Ve většině aut najdeme drobné nenápadné tlačítko, které nám může dost usnadnit život. Jedna polovina řidičů o něm neví a ta druhá ho zpravidla používá k účelu, který má primárně plnit. Jenže to není jediná funkce, kterou toto tlačítko dokáže. V kombinaci s klimatizací vám pomůže vychladit interiér auta mnohem rychleji.

Je to tlačítko pro cirkulaci vzduchu

Pokud nevíte, kde tento čudlík je, tak ho můžete velmi rychle a jednoduše poznat podle obrázku automobilu, okolo kterého jsou nakreslené šipky. Používá se primárně tehdy, když jedete prašným, zakouřeným nebo špinavým prostředím a nechcete, aby se pachy a částice dostaly do vašeho auta. Tento čudlík ovšem umí mnohem více. Můžete si díky němu vychladit vnitřek auta.

Mohlo by vás zajímat:  Dojezd elektromobilu v zimě je často kamenem úrazu. Několik pravidel ho dokáže zajímavě zvýšit

Perfektní parťák s klimatizací

Jak funguje klimatizace, vám asi nemusíme vysvětlovat. Zapneme ji a do auta začne proudit chladný vzduch. To nám pomůže přežít hlavně horké letní dny. Tlačítko pro vnitřní cirkulaci nám může tuto funkci ještě vylepšit. Protože zajistí, že v autě bude cirkulovat už klimatizací nasátý studený vzduch. Ovšem pro to, aby vše fungovalo, jak má, musíte dodržet jedno prosté pravidlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Při dodržení tohoto pravidla budete mít v autě chládek natotata

Aby tento trik fungoval, musíte dodržet jedno jednoduché pravidlo. Nezapínejte tlačítko pro cirkulaci ihned po nastartování. Nejprve musíte zapnout klimatizaci a postarat se o to, aby v autě klesla teplota natolik, že bude nižší než ta venku. Jakmile toho dosáhnete, pak je na čase zmáčknout ono tlačítko.

Mohlo by vás zajímat:  Elektromobily dokážou nabídnout pořádný výkon, který u spalovacích vozů postupně mizí

V tuto chvíli bude ochlazování vašeho interiéru mnohem rychlejší, protože bude cirkulovat pouze chladný vzduch. Když se dostanete na teplotu, která je vám příjemná, pak cirkulaci opět vypněte, abyste do auta znovu dostali čerstvý vzduch zvenku. Pokud byste nechali cirkulaci zapnutou příliš dlouho, mohlo by se vám v tom nejhorším případě i udělat špatně.

Zdroj: https://www.edentyres.com/the-purpose-of-the-air-recirculation-button-in-your-car/