Češi ví, proč pivo milují. Kromě skvělé chuti přináší několik skvělých benefitů

Češi ví, proč pivo milují. Kromě skvělé chuti přináší několik skvělých benefitů

Češi milují pivo. Dobrou zprávou je, že je tento zlatavý mok velmi zdravý a může předcházet mnoha onemocněním. Dnes se podíváme na několik hlavních důvodů, proč byste měli pít pivo. Myslete ale na to, že mluvíme o přiměřené konzumaci. Vysoká konzumace alkoholu je pro zdraví škodlivá. Může poškodit játra a vést k fatálním následkům!

Pivo má vyšší nutriční hodnotu než jiný alkohol

Všichni neustále slyšíme, že červené víno obsahuje mnoho antioxidantů. Pivo jich ale také obsahuje velké množství. Jedná se sice o jiné antioxidanty, ale přesto jsou pro tělo velmi prospěšné. Pivo také obsahuje více proteinů a vitamínu B, železa, vápníku a vlákniny než jiné druhy alkoholu. To z něj dělá velmi zdravý nápoj, který si jednou za čas můžete vychutnat s klidným srdcem.

Mohlo by vás zajímat:  Nové testy odhalí rakovinu mnohem dříve, než se projeví první příznaky této zákeřné nemoci

U srdce ještě zůstaneme. Pivo je totiž prospěšné pro jeho zdraví. Podle studií může pravidelné pití (malého množství) piva snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění, infarktu nebo mrtvice. Pivo se doporučuje také lidem, kteří mají ledvinové kameny nebo tomu chtějí předcházet. Lidé, kteří pijí pravidelně pivo, snižují riziko vzniku ledvinových kamenů o 41 procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Další zdravotní benefity piva

Pivo je také prospěšné pro jedince s vysokým cholesterolem, protože ho dokáže snížit. Stejně tak dokáže snížit i krevní cukr. Pivo podporuje vstřebávání vitamínů a minerálů v těle a dokáže také pomoci se spalováním tuků. To možná působí nepravděpodobně, protože vždy vidíme muže s tzv. pivním břichem, ale je to pravda. Pivo vám může pomoci s hubnutím.

Mohlo by vás zajímat:  Zírání do obrazovek překvapivě nepoškozuje zrak. Problémy mohou přijít úplně jiné

Pivo také podporuje pevné kosti. Pravidelné pití piva zlepšuje kognitivní funkce a vaši paměť. Podle odborníků chrání mozkové buňky před oxidačním stresem, který je spojován s rozvojem demence. A v neposlední řadě má pivo velmi uklidňující efekt. Snižuje příznaky deprese a úzkostí, ale také vám pomůže se stresem. To samozřejmě neznamená, že byste měli alkoholem řešit své problémy. V malém množství vám ale může trochu ulevit.

Zdroj: https://www.piedmont.org/living-better/the-health-benefits-of-beer