Časté nabíjení telefonu nevadí, důležitější je udržovat baterii na správných hodnotách

Chytré telefony jsou součástí našich každodenních životů. Umí toho tolik, co jsme si dříve nemohli ani představit, bohužel jednu daň to má. Oproti předchozím generacím mobilů obsahují baterii, která nevydrží dlouho v provozu. Řeč je o Lithium-iontových bateriích. Možná vás napadla otázka, zda může časté nabíjení poškodit vaše zařízení. Odpověď zní „ne“. Mnohem více totiž záleží, jakým způsobem nabíjíte své zařízení. Je vhodnější nabíjet zařízení, když se blíží hodnota baterie k nízké úrovni než jí nechat úplně vybít. Totéž platí také o přebíjení baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Tisknout se dá chytře. Předplatné na inkoust šetří peníze i starosti

Proč není špatné nabíjet telefon vícekrát denně?

Lithium-iontové baterie se rády nabíjejí krátkými rázy, takže vůbec ničemu nevadí, když své zařízení nabíjíte po deseti procentech. Opačným efektem působí úplné vybití zařízení a jeho opětovné nabití na maximum.

Zdroj obrázku: Freepik

Prodloužení životnosti

Chcete-li zachovat stav baterie telefonu, tak je potřeba se k ní chovat správným způsobem. Vyvarujte se vystavení telefonu extrémním teplotám. Obě extrémní varianty mají negativní vliv na vaši baterii. Dbejte také na originální příslušenství. Nejvhodnější hranicí nabití telefonu je, když kapacita dosáhne 20-30 procent a její odpojení při dosažení hodnoty 80 %. Nebojte se také aktivovat režim úspory baterie a zbytečně tak telefon nezatěžovat.

Mohlo by vás zajímat:  Denní připomenutí na Instagramu začíná nově od 30 minut. Kratší interval nabídne funkce Take a Break

Životnost baterie je nesmírně důležitá, jelikož ovlivňuje použitelnost a pohodlí zařízení. Kratší výdrž baterie vyžaduje mít po ruce neustále nabíječku nebo powerbanku. Určitě víte, jak nepříjemné je, když vám baterie nevydrží ani jeden den. Při velmi častých problémech uvažujte nad koupí nové baterie.

Optimalizované nabíjení

Většina nových chytrých telefonů obsahuje funkci „optimalizované nabíjení“. Tato funkce zpomalí nabíjení a zastaví jeho nabíjení, jakmile dosáhne plné kapacity. Obě dvě činnosti vedou ke správné životnosti baterie. AI uvnitř chytrého telefonu dokáže zpozdit nabíjení, zejména v noci, kdy se předpokládá, že jste vložili mobil do nabíječky přes noc. Hodnota baterie tak zůstane v rozmezí 20-80 procentech.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/smartphone-charging-habits-improve-battery-life/