Aplikace, které zobrazí složení potravin a přispějí ke zdravému životnímu stylu

Jídlo je důležitou součástí každého dne, tedy pokud nedržíte zrovna půst. A co je ještě důležitější? Jeho samotné složení. Během nakupování si můžete číst jednotlivé štítky těchto potravin, abyste zjistili, co vlastně jíte. Dnešní doba je opravdu rozmanitá, ale to i díky tomu, že je mnoho potravin vysoce zpracovaných. Některé potraviny totiž obsahují cukry a přísady, které kolikrát ani nelze pořádně vyslovit. Ne všechny údaje jsou taky napsány v těchto štítcích nebo obsahují pouze čárový kód. Naštěstí existují aplikace, které vám pomocí čtečky zobrazí složení potravin. O které se jedná?

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší akční hry pro Android, které lze hrát offline a zdarma

Yuka

Yuka je jednou z nejlepších aplikací dostupných zdarma pro analýzu potravin nebo kosmetiky. V jeho databázi najdete více než 2,5 milionu potravin a 1,5 milionu kosmetických produktů. Navíc každým dnem je tato databáze rozšiřována o další nové produkty. Pokud vás tedy zajímá tato aplikace, tak si ji stáhněte, nainstalujte a zaregistrujte se. Poté stačí, abyste oskenovali konkrétní produkt a sledujte hodnocení. Zobrazí se vám nutriční hodnota, přítomnost přísad a jejich kalorický příjem. Pokud narazíte na nepříliš zdravou potravinu či kosmetiku, aplikace zobrazí lepší variantu. Aplikace je zdarma a dostupná pro Android zařízení i iOS.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte své zásilky zlodějům. Ty doručené přede dveře zabezpečí několik triků
Zdroj obrázku: Freepik

Foodvisor

Foodvisor je nutriční aplikace, která naskenuje jídlo a sdělí vám na základě analýzy, jak je zdravé. Při samotné registraci je nutné odpovědět na určité otázky, aby vám aplikace mohla určit denní příjem kalorií a poměry makroživin. Tato aplikace slouží především k zdravějšímu stylu života a hlavně lepšímu výběru jídla. Stahujte tuto aplikaci zdarma pro zařízení AndroidiOS.

Noom

Noom je aplikace, která má dlouhou historii. Na trhu je už od roku 2008 a patří k nejvíce oblíbeným aplikacím v oblasti zdraví a jídla. Její dřívější verze sledovaly především kalorie a cvičební návyky. Dnes je aplikace zaměřena na psychickou stránku člověka. Cílem je zlepšit stravovací návyky. Veškeré jídlo v této aplikaci neskenujete, ale ručně zadáváte. Kromě jídla také spravujte samotnou fyzickou aktivitu. Aplikaci stahujte zdarma pro zařízení AndroidiOS.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/food-ingredient-apps/