Zjistěte, co obsahují soubory, aniž byste je otevřeli. Hned několik programů tohle umožní

Zjistěte, co obsahují soubory, aniž byste je otevřeli. Hned několik programů tohle umožní

Pravděpodobně i vy máte počítač plný PDF souborů, fotografií, videí nebo textových dokumentů. Jak moc by vám ušetřilo práci, kdybyste věděli, co přesně v těchto souborech je, aniž byste je museli otevřít? Díky několika aplikacím a trikům to nebude žádný problém.

Průzkumník souborů a podokno s náhledy

Jedna taková možnost je hned v průzkumníkovi souborů, který je dodáván spolu s Windows. Vše, co potřebujete k tomu, abyste povolili požadovanou funkci, je otevřít tohoto průzkumníka, kliknout na kartu „zobrazit“ a vybrat možnost „náhled“. Nyní stačí na jakýkoliv soubor kliknout a bez potřeby ho otevírat uvidíte náhled toho, co obsahuje. Tato náhledová okna se navíc dají jednoduše zvětšit nebo zmenšit.

Mohlo by vás zajímat:  Klávesnici Samsung můžeme přizpůsobit přesně svým potřebám

Aplikace QuickLook

Pokud z nějakého důvodu nejste spokojení s průzkumníkem souborů od Windows, pak by se vám mohla líbit aplikace QuickLook. Je zcela zdarma a jedná se ve skutečnosti o doplněk pro váš průzkumník. Ovšem s touto aplikací nebudete muset nikde nic nastavovat. Po nainstalování už nebudete muset otevírat žádný soubor, pokud nebudete chtít. Stačí vybrat soubor, zmáčknout mezerník a ve vyskakujícím okně uvidíte kompletní náhled.

Zdroj obrázku: Freepik

All Video Player HD

Jestli naopak hledáte výborný program pro zobrazování náhledů u multimediálních souborů, pak byste měli sáhnout po aplikaci jménem All Video Player HD. Tento program pracuje se všemi známými formáty videa. Jednoduchým kliknutím požadovaného souboru se vám ihned spustí náhled a vy tak víte, o jaký soubor se jedná. Všechny funkce jsou zcela zdarma, jen budete muset počítat s tím, že během používání vás budou doprovázet reklamy.

Mohlo by vás zajímat:  Označte na Instagramu ostatní, aniž by se zobrazilo jejich jméno. Existují tři jednoduché možnosti

Cool File Viewer

Pokud vám nevadí si připlatit, pak rozhodně doporučujeme program Cool File Viewer, který toho umí opravdu hodně. Nejen že vám umožní vidět náhledy u všech  souborů, ale umí prohlížet i komprimované soubory ve formátech ZIP a RAR.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-view-files-in-windows-without-opening-them