Závislost na seznamovacích aplikacích mezi uživateli roste

Navazování vztahů hraje důležitou roli v lidských životech. Díky tomu získáváme nové zkušenosti, poznatky, vědomosti, přátele nebo partnery, v nejlepším možném případě životní partnery. Dnešní doba je ale spojena s tím, že je velice obtížné se s někým seznámit. Proto byly vynalezeny seznamky, díky nimž si můžete najít vhodné protějšky. S benefity se můžete setkat v nejrůznějších reklamách nebo na internetu. Víte ale, jaké negativní stránky na vás číhají?

Dříve žádné seznamky neexistovaly. Lidé se seznamovali většinou mezi přáteli, na zábavách, v práci nebo když cestovali. Kontakt z očí do očí a strávení s člověkem určitý čas napoví více než tisíce slov na seznamce, kde původní nadšení vystřídá frustrace z toho, že se chová dotyčný úplně jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit a pustit se do opravy spotřebiče svépomocí se může vymstít. Hrozí hned několik nepříjemností

Závislost

Stejně jako vzniká závislost na omamných látkách, kávě nebo hazardu, tak i v sociálním světě vzniká závislost po sociálním statusu. Spousta lidí si vytváří svůj online obrázek sebe samotného, který neodpovídá tomu, kým ve skutečnosti je. V reálném životě můžete být za nudného pracovníka v továrně, zatímco v online prostředí můžete ze sebe udělat cool týpka. A jak se říká, s jídlem roste chuť, proto tato touha může mít z budoucího hlediska destruktivní následky. Většinou se s tímto setkáváme na Instagramu nebo Facebooku, ale uživatelé propadají závislosti i na Tinderu a dalších seznamkách.

Mohlo by vás zajímat:  Převratné novinky, které skončily dřív, než se rozběhly. Tyto vychytávky Androidu neměly šanci uspět
Zdroj obrázku: Freepik

Povrchnost

Online svět je zaměřený především na naši pozornost a aby nás co nejvíce zaujal na první pohled. Tím vznikají nereálné základy, takže zobrazované profily neodpovídají realitě. Navíc je potřeba také říci, že díky tomu jsou jakékoliv jiné vlastnosti uvrhnuty do stínu. Ve skutečném světě velice rychle při seznámení poznáte, zda se budete s dotyčnou osobou cítit natolik dobře, že půjdete spolu do vztahu.

Soustřeďte se na svou pohodu

Základem každého zdravého vztahu je, když se budete vy sami cítit dobře. Když budete spokojeni sami se sebou, budete vyzařovat úplně jiné vibrace, což k vám přitáhne lidi na podobné frekvenci. Toho docílíte tak, že se nenecháte ovládat nikým jiným, ani moderní technologií, ale začnete si plnit své povinnosti, budete se věnovat koníčkům, posilovat psychickou i fyzickou stránku sebe samých. Pravidelným cvičením, chozením do přírody, meditováním nebo psaním deníku přispějete k tomu, že jednoho dne se budete cítit spokojeně. Poté může posloužit aplikace jako Tinder nebo jiné správným způsobem, a ne kontraproduktivně, kdy budete doslova závislí.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-11729655/Dating-app-users-addicted-spend-nearly-HOUR-swiping-day.html