Zamrznutí Windows 11 lze řešit několika způsoby. Pomoci může restart i bod obnovení

Používání systému Windows je čím dál tím pohodlnější, ale někdy se dostaneme do situace, kdy nás Windows zkrátka neposlouchá. Pod tím se dá představit spousta situací, mezi nimiž jsou například potíže s kliknutím nebo jakékoliv prodlení až zamrznutí. V takovém případě vyzkoušejte různé tipy a triky, kterými můžete docílit opravy Windows. Čím začít?

Nejčastější univerzální rada napříč různými zařízeními, u kterých se objeví nějaká závada nebo klidně i výše zmíněná, je restart zařízení. Leckdy pomůže tato akce k odstranění potíží a opětovnému nahození systému. Existuje mnoho způsobů restartování v případě, že vám nefunguje myš nebo nereaguje systém na její kliknutí.

Mohlo by vás zajímat:  Gmail funguje už pěknou řádku let. Zjistěte, kdy jste založili ten svůj

Zkontrolujte myš

Jestli předchozí možnost restartování nepomůže, můžete zkontrolovat myš. Ujistěte se nejdřív, zda je myš správně zapojená, můžete také myš vyčistit stlačeným vzduchem nebo vlhčeným hadříkem, protože veškerý prach a nečistoty mohou překážet. Jestli nepomůže tato možnost, postupujte dále.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste restartovat explorer.exe

V případě selhání předchozích možností vyzkoušejte restartovat explorer.exe přes správce úloh, stačí stisknout kombinaci kláves Ctrl + Shift + Esc. Uvnitř správce úloh se můžete pohybovat pomocí Tab + šipek do části Podrobnosti, kde stisknutím klávesy Enter a za pomoci šipek najeďte na explorer.exe. Zde stiskněte další kombinaci Shift + F10 a potvrďte Enterem úkon pro ukončení procesu.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s baterií Android zařízení může snížit nová nabíječka nebo změna nastavení

V horní části správce úloh klikněte na spustit novou úlohu a pomocí klávesy Tab zadejte do textového pole explorer.exe a potvrďte klávesou Enter. Tato akce způsobí restartování a opětovný přístup ke všem dokumentům.

Poslední záchrana – bod obnovení systému

Obnovení systému je považováno za poslední záchranu, když už všechny ostatní metody selžou. Tímto krokem se vám restartují všechna nastavení softwaru na vašem počítači do vámi zvolené doby zálohy. Pro tuto možnost stiskněte kombinaci kláves Win + R, napište „rstrui“ a potvrďte. Zvolte bod obnovení a pokračujte dále na Dokončit.

Zdroj: https://www.minitool.com/backup-tips/windows-11-freezes.html