Záměna měrných jednotek vedla v minulosti k mnoha událostem

Neustálé zdokonalování technologií a postupů přineslo do našich životů mnoho výhod a usnadnilo mnoho procesů. Avšak jako každá jiná věc i tato modernizace může mít svá rizika. Jedním z nich je nebezpečí záměny měrných jednotek. Tři tragické nehody, kterým se dalo snadno předejít, jsou varováním, že je třeba dbát na přesnost v měření a nikdy nezapomínat na důležitost detailů.

Korean Air Lines 007

Jedna z nejznámějších nehod způsobených špatným měřením se stala v roce 1983, kdy letadlo Korean Air Lines 007 spadlo do moře a přitom zahynulo 269 lidí. Příčinou byl chybný vstup navigačních údajů, které posádka získala z přístroje nastaveného na imperiální místo metrické jednotky. Znovu a znovu nám historie ukazuje, jak fatální následky může způsobit záměna měrných jednotek. Proto by mělo být naší prioritou přejít na jednotné metrické měření, aby se podobným tragédiím dalo v budoucnu lépe předejít.

Mohlo by vás zajímat:  Tablet v mnohém překonává notebook, investice do něj se vyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

Korean Air Cargo Flight 6316

Letadlové nehody jsou tragickým připomenutím toho, jak důležité je měření a přesné dodržování protokolů. Jedním z takových případů byla nehoda Korean Air Cargo Flight 6316 v roce 1999, kdy letadlo havarovalo do obytné části během letu z čínského Šanghaje do Soulu. Důvodem byla chybná interpretace výškových údajů, která zapříčinila nesprávný manévr a tragické následky. Tato nehoda nám připomíná, že i zdánlivě nevinné chyby mohou mít fatální důsledky a že je nezbytné dodržovat přísná pravidla a standardy bez ohledu na okolnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší alternativy balíčku Microsoft Office pro zařízení Android

Útěk želvy z Moorpark College

Když si škola Moorpark College zapůjčila galapážskou želvu od zoo Clarence v LA, nečekala, že se dostane do problémů s měrnými jednotkami. Potřebovala ovšem přesně vědět, jak velký prostor potřebuje nový výběh pro želvu. Při převodu měrných jednotek však došlo k chybě a namísto hodnoty v kilogramech se použila hodnota v librách. Želva, která byla v novém výběhu umístěna, si dokázala najít cestu ven, ale daleko se nedostala.

Zdroj: https://gizmodo.com/five-massive-screw-ups-that-wouldnt-have-happened-if-we-1828746184