Utopený telefon zachrání rychlý zásah. Hlavní je nepanikařit

Každému z nás se může podařit utopit svůj telefon. Nikdo o něj nechce přijít, a proto byste se měli naučit, jak ho zachránit. Existuje mnoho různých metod, jaké můžete zkusit. Předvedeme vám osvědčený způsob, který funguje prakticky vždy a může vám zachránit i velmi drahý smartphone. Musíte ale jednat rychle a postupovat krok za krokem.

Vypněte mobil

Při namočení mobilního telefonu nesmíte na nic čekat. Ihned ho vypněte a vůbec se nepokoušejte spouštět žádnou aplikaci. Právě tohle je většinou krok, u kterého dělají lidé tu největší chybu. Snaží se hned zjistit, jestli mobil funguje a prochází ho. To je velká chyba, které byste se měli vyvarovat.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie v notebooku ztrácí rychle kapacitu. Její stav lze zjistit jednoduchou cestou

Osušte vnější části

Poté vezměte do ruky čistý hadřík z mikrovlákna a otřete všechny vnější části smartphonu. Věnujte se hlavně portu na sluchátka a nabíjení. Jestli můžete mobil rozebrat a vyndat z něj SIM kartu nebo baterii, měli byste to také udělat v rámci tohoto kroku.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší produkt pro odstranění vlhkosti

Vložte smartphone do igelitového sáčku, který můžete zavřít. Společně s ním tam dejte také silikagel, který skvěle funguje proti vlhkosti. Tuto látku často najdete v botách nebo kabelkách, když si je kupujete. Ale najdete je také v obchodě, protože se skvěle hodí do skříně proti vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Rozpoznejte sledovací software ve svém zařízení a přijměte nezbytná opatření

Čekání je nejtěžší krok

Jakmile budete mít mobilní telefon umístění v sáčku, budete muset počkat. Nezapínejte ho po dobu 72 hodin. Je to jistě těžké, ale Instagram ani jiné sociální sítě se nezhroutí, když je nebudete tři dny kontrolovat. Rodině a přátelům dejte vědět, že se vám pár dnů nedovolají nebo si vložte SIM kartu do jiného telefonu.

Kontrola

Po třech dnech můžete mobil konečně znovu zapnout. Během této doby by měly vyschnout všechny součástky. Jestli nebylo poškození velké a všechno fungovalo podle očekávání, mobil se v pořádku zapne a bude fungovat jako obvykle. Jestli ne, bohužel jste ho utopili příliš a budete potřebovat nový přístroj.

Zdroj: https://casemogulphonerepairs.com/blogs/blog/10-steps-to-save-a-water-damaged-cell-phone