Ovládat chytrý telefon přes počítač umožní dvě oblíbené aplikace

Chytré telefony nebo počítače jsou součástí většiny lidí, nebo alespoň domácností. Někdy se však naskytne možnost, kdy je lepší využít služeb počítače než telefonu. Věděli jste, že právě přes počítač můžete ovládat svůj chytrý telefon? Ať už se jedná o odeslání textové zprávy, nebo cokoliv jiného, tato možnost existuje. Ptáte se, jak je to možné?

Windows 10/11

Máte-li doma počítač s OS Windows, máte hned způsob, jak začít ovládat telefon prostřednictvím počítače. Konkrétně vám tuto činnost provede aplikace Phone Link (dřívější název Your Phone). Phone Link je vestavěný nástroj zobrazující nejnovější fotografie, umožňuje odesílat a přijímat SMS, spravovat hovory na počítači atd. Microsoft vám dokáže poskytnout také zrcadlení obrazovky. Jak nastavit Phone Link na vašem zařízení?

  • Aktualizujte aplikaci Phone Link v OS Windows a nainstalujte si k tomu ještě doprovodnou aplikaci Link to Windows do svého zařízení Android.
  • Přihlaste se ke svému účtu Microsoft u obou zařízení.
  • Spusťte aplikaci u obou zařízení a řiďte se pokyny.
Mohlo by vás zajímat:  Problémy s kamerou na MacBooku vyřeší restart, aktualizace nebo změna nastavení

Nastavení a první používání může vypadat jako složitý proces, nicméně postupem času si zvyknete a psaní zpráv se tak stane oblíbenou záležitostí přes váš notebook či počítač.

Zdroj obrázku: Freepik

AirDroid

AirDroid je výkonnější způsob než výše zmíněný Phone Link. Svůj telefon tak můžete spravovat z jiných zařízení, aniž byste byli nuceni vytvářet nový účet. Služba je k dispozici jako desktopová aplikace, ale stačí ji používat přes libovolný webový prohlížeč. Pro použití této funkce si nainstalujte aplikaci do svého telefonu a proklikejte se až k oprávnění. Mezitím si otevřete prohlížeč na PC nebo notebooku a přejděte na adresu https://web.airdroid.com/, kde na vás vyskočí QR kód. Tento QR kód naskenujte na svém telefonu přes aplikaci AirDroid a zvolte možnost Skenovat. I když nemáte účet, zvolte možnost Přihlásit se a budete připojeni.

Mohlo by vás zajímat:  Ponechat notebook zapojený, nebo ho odpojit od elektřiny: odpověď není jednoznačná

Prostřednictvím AirDroidu nemůžete sice spravovat aplikace třetích stran, nicméně zbytek ano. Aplikaci stahujte zdarma přes tento odkaz.

Zdroj: https://www.wintips.org/how-to-control-android-phone-from-pc-with-phone-link-app/