Teenager Patrik: Obchoďák je naše místo setkávání. Naše parta každý den zneužívá věcí, které jsou určeny zákazníkům

Ochranka nás nesnáší, lidé se na nás nepříjemně dívají, ale my přesto den co den zamíříme na naše místo v obchodním centru. Je to naše denní rutina a místo setkávání. Kam jinam bychom šli, když tady máme takové výhody. Přesně takto popisuje své každodenní návštěvy nákupního centra teenager Patrik. Denně zde tráví čas se svými vrstevníky. Ptáte se proč?

Proč být venku?

V létě, když je teplo, je lepší být venku. Ale co v zimě? Na jaře a na podzim? To je nesmysl trávit hodiny někde venku. Proto se scházíme u nás ve městě v obchodním centru. Je tady sucho, teplo, máme kde sedět a bavit se. Občas na nás přijde ochranka, ale co nám může udělat? Je snad někde napsáno, že konkrétně my tam nesmíme být a ostatní ano? Jasně že není!

Mohlo by vás zajímat:  Při dechové zkoušce může přijít překvapení. Test někdy vyjde pozitivně i bez požití kapky alkoholu

Ráj pro naše mobily

Čím modernější obchodní centra jsou, tím lepší věci nabízejí. Není problém si na lavičkách napíchnout mobil na nabíjení nebo využít extrémně rychlou Wi-Fi. Zatímco venku bychom si museli plýtvat drahá data, kterých nám rodiče moc k dispozici nedali, tady můžeme být na wifině klidně i několik hodin bez toho, abychom si vyplýtvali limit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždyť jíme a pijeme

A když na nás přijde ochranka, řekneme, že tu na někoho čekáme. Jak nám dokážou, že ne? A když už nás chtějí vyhodit, jdeme si do food courtu koupit co nejlevnější jídlo, třeba jen hranolky nebo cheeseburger. Teď už nás vyhodit nemůžou.

Mohlo by vás zajímat:  Kmenové buňky mají v oblasti lékařství a biologie zásadní význam

Food court je celkově tím nejlepším místem, hlavně ty jejich bezedné kelímky nápojů. Zaplatíme jednou a pijeme z něj pěkně dlouho. Samozřejmě všichni. A taky s námi nezmůžou nic. Pokud jim vadí, že si neustále dotáčíme, nemají tuhle variantu nabízet. Na ostatních vydělávají, tak alespoň jednou nebudou tak v plusu.

Nezájem

Že nám zapšklí nakupující někdy řeknou, že bychom měli dělat něco užitečného? Nezájem. Pochybuji, že oni byli v našem věku jiní. Jen nebyli nákupáky, tak nebyli tolik na očích. Jinak rozdíl nevidím.

Mohlo by vás zajímat:  S těmito aplikacemi vás už nepřízeň počasí nepřekvapí. Buďte v obraze, ať se vydáte kamkoli

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Patrika C., redakčně zkráceno a upraveno.