Správná klávesnice je základ pro pohodlnou práci i hraní her. Každá nabízí něco jiného

Správná klávesnice je základ pro pohodlnou práci i hraní her. Každá nabízí něco jiného

Rozhodně byste neměli podceňovat kvalitu své klávesnice. Pokud pracujete nebo používáte počítač denně, pak klávesnici potřebujete po většinu času. Špatným výběrem si můžete přivodit spoustu nepříjemností, které by se vás nemusely vůbec týkat. Pokud často děláte překlepy, bolí vás ruce nebo vaše klávesnice dělá příliš velký hluk, pak si za to pravděpodobně můžete sami.

Zdroj obrázku: Freepik

Přitom vybírat jde opravdu z mnoha typů klávesnic

  1. Tradiční – Funkčnost těchto klávesnic zajišťují mechanické nebo membránové spínače. Takže pokaždé, když zmáčknete klávesu, musí urazit delší vzdálenost. To je způsobeno vyvýšením těchto kláves a pro stisk musíme vyvinout určitou sílu. Tudíž zpětná odezva není dokonalá.
  2. Chiclet – Tato technologie patří momentálně mezi nejvíce používanou a jedná se o kombinaci mechanické klávesnice a membránou. Klávesy nejsou tak vyvýšené jako u prvního typu a každý stisk tak klade menší odpor. Díky tomu můžeme pociťovat, že na tomto typu se píše rychleji, což je ve skutečnosti nejen pocit.
  3. Ergonomické – Zde se pro změnu jedná o kombinaci tradičních kláves, které jsou ale usazeny do speciálně tvarované klávesnice. Cílem tohoto počinu je udělat co nejlepší prostředí pro naše ruce. Můžeme si tak u tohoto typu klávesnice užít ten nejlepší zážitek ze psaní a neměly by nás ani po dlouhém používání bolet ruce.
  4. Kompaktní – Tento druh klávesnic je navržen tak, aby obsahoval pouze ty nejpoužívanější klávesy. Jejich úkolem je být co nejmenší a nejlehčí. Například se takto dělají klávesnice pro hráče, které vůbec nemají numerickou klávesnici a jsou speciálně uzpůsobené k hraní her.
Mohlo by vás zajímat:  Špehování telefonu lze ověřit a jednoduše mu zabránit

Podle těchto údajů byste si už měli sami zvolit tu nejvhodnější klávesnici pro svou domácnost. A pak už zbývá jen poslední rozhodnutí. Zda chcete klávesnici bezdrátovou, nebo s kabelem. Obojí má rozhodně své výhody i nevýhody.

Zdroj: https://www.lifehack.org/463809/7-tips-to-choosing-the-perfect-computer-keyboard-for-you