„Profil na seznamce mi vydržel pouze den. Po několika zprávách jsem vše smazala,“ svěřila se Lucie

Stačí pár minut a už vám chodí desítky zpráv. Takových, že začnete přemýšlet nad tím, kdo je na druhé straně. A kdyby to byly jenom zprávy. Někdy to jsou i fotky. Já nechápu, jak může mít někdo profil na seznamce dlouhodobě. Ten můj skončil velmi brzy.

Internetové seznamování může být fajn. Zní to jako jednoduchý, rychlý a pohodlný způsob, jak najít toho pravého. Ale ne vše je tak růžové. Jakmile vám přijde několik podivných zpráv od ještě podivnějších mužů, pochopíte.

Už nějakou dobu jsem single a začínalo mi být jasné, že se potřebuju nějak dostat zpátky do hry. V mém okolí nebyl nikdo, kdo by mě zaujal, takže když mi kamarádka navrhla vyzkoušet online seznamku, pomyslela jsem si, proč ne. Bylo to něco nového, vzrušujícího, alespoň jsem si to myslela. Na seznamce jsem nikdy registrovaná nebyla, myslela jsem si, že to možná nebude úplně ideální možnost, ale proč to nezkusit.

Mohlo by vás zajímat:  Meditace přinese zklidnění i nové nápady. Pracovní nasazení lze díky ní s přehledem zvládnout

Založila jsem si profil, vybrala pár pěkných fotek, napsala něco o sobě. Nechtěla jsem nic přehnaného, jen upřímný a jednoduchý popis – co mám ráda, co mě baví, co hledám. Připadalo mi to jako dobrý začátek. Ale během prvního dne jsem zjistila, že to není tak růžové, jak jsem si myslela. Vlastně jsem zjistila, že ty popisky ani nikdo nečte.

Nejdřív mi začaly chodit zprávy od ženatých mužů, kteří hledali „něco na zpestření“. To pro mě bylo hned velké ne. Hledala jsem vážný vztah se single mužem, ne nějakou bokovku. Pak přišli ti, co by se dali nazvat úchyly. Zprávy plné vulgárních narážek, nevhodných návrhů, nebo dokonce otevřeně sexuální komentáře. To mi začalo být opravdu nepříjemné.

Mohlo by vás zajímat:  Cestujte s notebookem bezpečně. Zařízení i data v něm je třeba chránit za všech okolností

A jako třešnička na dortu přišly nevyžádané fotografie. Víte, o jaké fotky jde. To byl okamžik, kdy jsem si uvědomila, že tohle prostě není pro mě. Možná jsem naivně věřila, že na seznamce najdu někoho normálního, s kým bych si rozuměla, ale realita byla úplně jiná. Je možné, že tam pár takových mužů je, ale nechci se prodírat tím vším okolo, než bych je našla.

Takže jsem ten účet smazala. Bylo to zklamání, ale zároveň i úleva. Možná si někdo myslí, že je lepší být na seznamce než být sám, ale já si říkám, že raději zůstanu single, než abych se musela potýkat s takovýmto chováním. Kdo ví, třeba někde venku potkám někoho zajímavého přirozeně, bez nutnosti procházet tímto cirkusem. Do té doby si budu užívat své svobody a nezávislosti. Online seznamky? Ne, děkuji, už nikdy více.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek