Problémy s displejem iPhonu souvisí často s přehlcením telefonu nebo závadou hardwaru

Chytré telefony se staly naší součástí. Díky těmto chytrým zařízením můžeme dělat spoustu věcí a činností, o kterých se nám ještě několik let zpátky ani nezdálo. iPhony patří k oblíbeným chytrým telefonům. Tato chytrá zařízení společnosti Apple jsou populární především díky své spolehlivosti, rychlosti a specifickým funkcím. Bohužel ani iPhony nejsou bezchybné. Většina problémů spojených s hardwarem se týká displeje. S jakými problémy se můžeme setkat a jak je opravit?

Černá obrazovka

Černá obrazovka není nic neobvyklého, tedy pokud máte telefon odložený stranou a nepoužíváte jej. Co když ale chcete ovládat telefon, ale nemůžete? Slyšíte zvuky, vibrace, ale stále vidíte černou obrazovku? Tento stav je často zapříčiněný chybou v softwaru. Většinou se jedná o útok malwarem nebo problémy spojené s kompatibilitou aplikací třetích stran. Vyzkoušet můžete restart telefonu. V horším případě vraťte telefon do továrního nastavení prostřednictvím iTunes nebo Finderu. Černá obrazovka může být následkem poškození vodou nebo pádu.

Mohlo by vás zajímat:  Proti dětské verzi Instagramu podepsaly petici desítky náboženských hnutí. Prozatím vyhrály
Zdroj obrázku: Freepik

Zamrzlý displej

Zamrzlý displej patří mezi nejčastější problémy iPhonu. Příčina je jednoduchá, telefon je zahlcen aplikacemi, jež zatěžují GPU a CPU. Displej může zamrznout také vlivem staré verze OS. Ověřte si, zda máte opravdu nejnovější aktualizaci.

Problémy s dotykovou plochou mohou nastat také, když je iPhone příliš zahřátý, na displeji je voda nebo je plné úložiště. Řešení je jednoduché, buď jej odložte na chvíli stranou a nepoužívejte ho, otřete zbytky vody z displeje nebo uvolněte místo v úložišti.

Mohlo by vás zajímat:  Samotný Google nemusí stačit. Pro vyhledávání se hodí rozšíření, která výsledky vylepší

Další potíže

Jakékoliv tečky, většinou černé, jsou výsledkem fyzického poškození. Jediným řešením je pouze oprava u autorizovaného servisu. Za blikající displej je zodpovědná špatně nainstalovaná aktualizace nebo aplikace. Jejich odinstalací nebo aktualizací lze tento problém eliminovat, v horším případě budete nuceni zařízení restartovat, nebo ho dokonce navrátit do továrního nastavení.

Ghost touch bug je problém spojený s dotykovou plochou, kdy aniž byste sami přejížděli prstem po dotykové ploše, tak se libovolně otevírají nebo zavírají aplikace. Na vině je často poškození hardwaru.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/most-common-iphone-display-issues-and-how-to-fix/