Některé návyky můžou smartphone úplně zničit. Pozor při nabíjení i běžném nošení

Některé návyky můžou smartphone úplně zničit. Pozor při nabíjení i běžném nošení

Koupili jste si nový chytrý telefon a chcete, aby nějaký čas vydržel? Vyvarujte se tedy těch nejčastějších zlozvyků, které lidé dělají. My vám dnes ukážeme, co byste měli změnit a jak se k vašemu zařízení chovat, aby vydrželo.

Nenakupujte levné neznačkové kabely

Jedním z nejčastějších způsobů, jak co nejrychleji oddělat váš telefon, je používání neznačkových nabíjecích kabelů. To, že v nějakém obchodě beze jména najdete kabel za 30 korun, rozhodně není výhra, jak si nejprve můžete myslet. Napájet telefon tímto způsobem může vést jednak ke zničení smartphonu, ale vystavujete se také možnému úrazu elektrickým proudem nebo vzniku požáru. V těch nejhorších případech by mohlo dojít až k explozi baterie!

Mohlo by vás zajímat:  Koupit notebook z druhé ruky šetří peníze i přírodu. Je ale třeba umět vybrat správně

Používejte pouzdra a popřemýšlejte nad pojištěním

Pokud patříte mezi ty uživatele, jejichž telefony často mají prasklé nebo rozbité obrazovky, pak asi něco děláte špatně. Základem je mít své zařízení alespoň v obalu nebo pouzdře, což v případě pádu může zachránit opravdu hodně. Druhá věc je možnost pojištění displeje, které se dnes už dá pořídit za rozumné peníze, a pokud víte, že máte právě s tímto problém, je vhodné nad ním uvažovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenechávejte telefon vybíjet do „mrtva“

Necháváte vás telefon dojít až na nulu a tím ho úplně vybíjíte? Tak to je přesně to, co byste dělat neměli. Pro životnost baterie je lepší telefon dobíjet průběžně a nečekat, až se vybije. Pro dosažení té nejlepší možné životnosti se pokuste vždy baterii ve vašem telefonu udržet alespoň na třiceti procentech. Tím si totiž její životnost můžete prodloužit až o několik měsíců, což rozhodně není málo.

Mohlo by vás zajímat:  Wordové soubory lze otevřít i bez Microsoft Office. Programy zdarma s tím pomohou

Nefoťte se pod vodou

Má vaše zařízení garantovanou ochranu IP67 nebo IP68? Výborně, ale stejně to ve výsledku nic neřeší. Ano, opravdu ze začátku můžete dělat pod vodou, co chcete. Jenže čím více je váš smartphone vystavován vodě, tím větší je pravděpodobnost, že si voda cestu dovnitř najde. Jelikož používáním telefon můžete neúmyslně poškrábat, mohlo by se vám stát, že vaše příští podvodní selfie bude ta poslední.

Zdroj: https://www.greatlakespsychologygroup.com/harmful-habits/3-steps-for-breaking-harmful-smartphone-habits/