Mnoha mýtům okolo chytrých telefonů lidé stále věří

Ačkoli chytré telefony používá téměř každý člověk v moderní společnosti, tak to neznamená, že o něm ví vše. Nejen na internetu, ale i mezi lidmi ve společnosti kolují různé omyly a mýty spojené právě s chytrým telefonem. Kvůli nim jsou lidé lehkomyslní a nedbají na bezpečnost. Výsledkem jsou tak nelichotivé útoky na zařízení a ztráta či odcizení cenných dat. Jaké nejčastější mýty jsou k vidění?

Chytrý telefon je nedotknutelný

Jak mylné je toto tvrzení. Chytré telefony nejsou v žádném případě imunní vůči hrozbám. Stejně jako počítač jsou i chytré telefony náchylné na vniknutí neoprávněné osoby. Uživatelé by proto měli používat silné heslo, nejlépe s dvoufaktorovým ověřením, pravidelně aktualizovat nejen operační systém, ale také samotné aplikace a vyvarovat se použití pofidérních aplikací či navštěvovat stránky s nevhodným obsahem.

Mohlo by vás zajímat:  Odpůrci sociálních sítí tohle neradi slyší: jejich používání přináší překvapivě spoustu pozitiv

S tímto mýtem je spojeno také zavrhnutí antiviru. Lidé si ve skutečnosti ani neuvědomují, kolik práce antivir provede, aby ochránil zařízení, a tím i samotného uživatele, včetně jeho dat. Díky antiviru je uživatel chráněn před malwarem a škodlivým softwarem, dále chrání:

  • osobní údaje,
  • procházení na internetu,
  • automatické skenování a aktualizace.

Je však důležité, abyste si vybrali opravdu vhodný a spolehlivý antivirový program.

Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjení telefonu přes noc

U dřívějších zařízení panovala obava z nabíjení telefonu přes noc. Ano, tehdejší telefony nebyly vybaveny technologii, která by dokázala chytře snímat a spravovat nabíjení, jako v dnešní době. Současné moderní chytré telefony umožňují nabíjet telefon přes noc, aniž byste si museli lámat hlavu, zda vám to způsobí poškození baterie nebo ne.

Mohlo by vás zajímat:  Cestu do ciziny usnadní několik technických vychytávek

Biometrické zařízení se odesílá do cloudu

Dalším mýtem je obava z odesílání biometrických údajů na cloud. Lidé se obávají, že by jejich identita mohla být zpronevěřena. Opět se jedná o mýtus, jelikož biometrické údaje zůstávají uložené v zařízení. Naopak, tento způsob ochrany výrazně zvyšuje bezpečnost zařízení, oproti klasickému heslu nebo gestu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/10-popular-smartphone-myths-that-arent-true/