Majitelé elektromobilů se potýkají s problémy na nabíjecích stanicích i vandalismem

Mohlo by se zdát, že majitelé prvních elektromobilů na našich silnicích budou mít na růžích ustláno. Těší se mnoha výsadám, na dálnicích nemusí platit za dálniční známku a ve městech, Prahu nevyjímaje, si mohou parkovat, kde chtějí, nemusí se ohlížet na parkovací zóny. Kromě toho si mohou auta dobíjet na bezplatných stanicích, takže na rozdíl od ostatních motoristů jezdí prakticky zadarmo. Přesto se i tihle pionýři elektromobility v Česku potýkají s řadou problémů. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní auta jsou plná technických novinek, které řidiči nevítají s nadšením

Zablokované dobíjecí stanice

Tenhle nešvar některých majitelů elektromobilů spolehlivě přidělá starosti jejich kolegům. Dobít elektromobil chvíli trvá, i na těch nejrychlejších stanicích se těžko dostanete pod půlhodinu. A tak mnoho lidí nechá svůj vůz zapojený do nabíječky a vypraví se třeba do kina a na večeři nebo jdou rovnou na celý den do práce. Dobíjecí stanice je tak zablokovaná a nikdo další ji nemůže využít. Tenhle nešvar je častý zejména v garážích kancelářských budov a obchodních center.

Mohlo by vás zajímat:  Základní vychytávky do auta pomohou vyřešit každý problém rychleji a pohodlněji
Zdroj obrázku: Freepik

Neaktuální mapy

Zatímco čerpacích stanic na pohonné hmoty je v Česku přehršel a najít nějakou není v případě potřeby nic těžkého, dobíjecí stanice jsou relativně nová záležitost a na mnoha mapách a navigacích nemusí být jejich seznam zdaleka aktuální. A tak řidiči občas zamíří k nějaké, která je na soukromém pozemku nebo třeba jen rozestavěná. A naopak minou zcela funkční bezplatnou stanici, která se jen na jejich mapu zatím nedostala.

Vandalismus

Některým lidem leží elektromobily v žaludku a od doby, kdy byl schválen budoucí zákaz aut se spalovacími motory, dávají tuhle nelibost otevřeně najevo. A tak jsou zaparkované elektromobily častým terčem anonymních vandalů, kteří jim vypouští pneumatiky. Někdy se objeví i poškrábaná karoserie nebo ulámaná zrcátka, tento způsob vandalismu je však naštěstí o poznání méně častý.

Zdroj: https://www.carsloth.com/advice/common-problems-electric-cars