Konec kabelů a přehřívání telefonu. Bezdrátová nabíječka má ale i nevýhody, o kterých se nemluví

Konec kabelů a přehřívání telefonu. Bezdrátová nabíječka má ale i nevýhody, o kterých se nemluví

Již několik let si můžeme užít luxus v podobě bezdrátové nabíječky na smartphony. Ve světě se této vymoženosti dostalo obrovské pozornosti. Otázkou zůstává, jestli je to dobrá věc. Na trhu v současnosti existuje přes devadesát modelů smartphonů, které podporují možnost bezdrátového nabíjení. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto nabíjení?

Výhody bezdrátového nabíjení smartphonu

Největší výhoda je zcela evidentní. Nemusíte se potýkat s kabely. Potřebujete totiž jen jeden kabel, který je připojen k nabíjecí podložce. Tato nabíječka je také univerzální, takže ji můžete využít hned na několik zařízení, která jsou s tímto nabíjením kompatibilní. Přehřívání telefonu se také nemusíte obávat, protože se nabíječka automaticky vypne, jakmile bude telefon nabitý.

Mohlo by vás zajímat:  Čísla vedle AC a AX na Wi-Fi routeru mají jednoduché vysvětlení. Reálný údaj ale nikdy neukážou

Tento typ nabíječky má také menší poruchovost. Všechno probíhá v uzavřeném zařízení, které tolik nepodléhá korozi. To je velké plus, protože nebudete muset kupovat novou nabíječku na telefon tak často jako dosud. A v neposlední řadě je bezdrátová nabíječka odolnější, protože ji nemusíte tak často zapojovat do mobilu. Navíc máte nižší opotřebení kabelů, protože potřebujete jen jeden.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody bezdrátového nabíjení smartphonu

Každý si myslí, že bezdrátové nabíjení nevyžaduje žádné kabely. Není to úplně pravda. U klasické nabíječky se můžete pohybovat alespoň v určitém okruhu. S bezdrátovou nabíječkou s telefonem nepohnete, protože musí být na nabíjecí podložce. S tím souvisí, že telefon nemůžete příliš používat. Nemůžete ho totiž zvednout z nabíjecí podložky.

Mohlo by vás zajímat:  Čínské telefony obsahují malware, který okrádá uživatele o peníze. Cílí na ty nejchudší

Počítat musíte také s tím, že nabíjení trvá delší dobu. Bezdrátové nabíjení trvá o 30–80 procent déle. Svému telefonu také musíte věnovat více pozornosti. Jakmile ho zvednete a znovu položíte, musíte si dávat pozor, aby ležel přesně na podložce, jinak se nebude nabíjet. A velkým problémem může být pro některé lidi také cena nabíječky, protože je mnohem vyšší než v případě klasických nabíječek.

Zdroj: https://www.blackview.hk/blog/tech-news/wireless-charging-advantages-disadvantages