I vypnutá zařízení kradou velké procento elektřiny

Většina z nás má pocit, že jakmile zařízení vypneme, neberou si již žádnou elektřinu a my za ně neplatíme. Bohužel to neplatí pro všechna zařízení. U některých zaručeně ani netušíte, kolik vás ve skutečnosti stojí. Chcete-li ušetřit, měli byste si na to dávat velký pozor. Poradíme vám, co byste ze zásuvky měli vždy vytáhnout.

Nabíječky na telefon mohou být zrádné

Mobilní telefon musíme nabíjet všichni. Chytré telefony nevydrží nabité příliš dlouho, takže to možná děláte i několikrát denně. Z tohoto důvodu je velmi pohodlné, když necháte nabíječku v zásuvce. Bohužel nabíječka si bere energii i ve chvíli, kdy k ní není připojený telefon. Ve výsledku vás to může stát desítky i stovky korun ročně.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte pro svůj domov osvětlení, které nezatíží rodinný rozpočet

Stejně funguje také počítač nebo notebook v pohotovostním režimu. V tomto režimu můžete mít i televizi, která si bere velké množství energie, i když se na ni nedíváte. Jestliže máte tyto moderní technologie v pohotovostním režimu a zapojené do zásuvky, každý rok si připlatíte až několik stovek korun navíc. Můžete se tomu jednoduše bránit, když je vypojíte z elektřiny.

Další zařízení, která musíte vždy vypojit

Obrazovky nebo obyčejné displeje vyžadují hodně energie bez ohledu na to, o jaké zařízení se jedná. Můžete proto očekávat vyšší náklady a účty za energie. Jde o displej na mikrovlnné troubě, troubě nebo kávovaru. Všechny tyto drobnosti spotřebují ročně energii za desítky korun. Možná se to nezdá jako velká částka, ale může se to snadno sečíst na stovky i tisíce korun.

Mohlo by vás zajímat:  Notebook může překvapit vysokou spotřebou energie. V potaz je třeba vzít několik faktorů

Podívejte se, jaká zařízení s displejem musíte doma doopravdy používat a mít je neustále v zásuvce. Jistě zjistíte, že můžete některá zařízení zapnout do zásuvky až ve chvíli, kdy je potřebujete. Navíc si můžete pořídit větší řadu zásuvek, kam můžete přidat hned několik zařízení, a jediným stisknutím všechna vypnout. Tímto způsobem každý rok ušetříte i několik tisíc korun.

Zdroj: https://20somethingfinance.com/electrical-leaking-standby-appliance-list/