Baterii v telefonu ušetří i maličkosti. Stačí několik věcí vypnout a jiné zapnout

Baterii v telefonu ušetří i maličkosti. Stačí několik věcí vypnout a jiné zapnout

Dnešní mobilní telefony jsou na technologické úrovni, o které se nám před pár lety ani nesnilo. Baterie na starých Nokiích a jiných mobilech vydržely několik dní, až týden, ale ve srovnání s dnešními telefony neuměly téměř nic. Stejně jako na nás, lidi, jsou kladeny vysoké nároky, totéž platí i o chytrých telefonech. Pokud ale nezacházíme s telefonem rozumně a nedodáme mu občas odpočinek, tak můžeme doplatit na baterii. Je potřeba začít dodržovat postupy a činnosti, které jsme dosud nedodržovaly, abychom mohli předcházet stavu, kdy nutně žádáme někoho o nabíječku.

Začneme u základních tipů. Nejznámější a nejčastější způsob úspory baterie spočívá ve ztlumení jasu a nejlépe si nastavte automatický jas. Nezapomeňte myslet na své aplikace. Některé z nich dokážou spotřebovávat velké množství baterie, proto je po skončení užívání vypněte. Můžete si stáhnout také některou aplikaci, která šetří baterii.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se červeného počtu upozornění u ikon na iPhonu

Vypněte si Wi-Fi a mějte zapnutý režim letadlo

Když máte zapnuté Wi-Fi připojení, mobilní zařízení neustále hledá hotspot. Vypnutím ušetříte spousty energie. I když šetříte data, Wi-Fi používejte jenom tehdy, když potřebujete, nebo naopak mějte vypnutá data a nechte pouze Wi-Fi.

Zdroj obrázku: Freepik

Víte, k čemu slouží režim letadlo? Neslouží pouze k tomu, když létáte letadlem, ale skvěle šetří baterii. Sice nebudete moci přijímat ani odesílat zprávy přes internet, ale na druhou stranu ušetříte spoustu energie. Režim letadlo je ideální, pokud cestujete metrem nebo někde, kde není signál. Ušetříte tak baterii, která by jinak hledala neustále nějaký signál.

Pokročilé metody

K větší výdrži baterie skvěle poslouží, když si vypnete GPS k určení přesné polohy. Ačkoliv se na první pohled zdá, že GPS je užitečná, zejména tam, kde to neznáte, na druhou stranu nesmírně vybíjí telefon. Máte mailovou adresu spárovanou se svým telefonním účtem? Nezapomínejte si vyzvednout své maily manuálně, aby se nemusel zahltit systém z neustálého kontrolování emailové schránky.

Mohlo by vás zajímat:  Popularita NFT stoupá, dokonce koupili populární video původně zveřejněné

Co když ale většinu času strávíte na cestách? Zkuste přemýšlet o investici do pouzdra, které slouží zároveň i jako nabíječka, určitě stojí za povšimnutí.

Zdroj: https://www.computerworld.com/article/3435101/10-top-tips-for-saving-your-smartphones-battery.html