Problémy se zapnutím počítače nemusí znamenat problém. Často je na vině banalita

Problémy se zapnutím počítače nemusí znamenat problém. Často je na vině banalita

Včera jste vypli počítač, šli jste spát, ale dneska ráno už nechce naskočit? Zapne se a zase se hned vypne? Nezapne se vůbec? Nebo vám dokonce vyskočí modrá obrazovka? Se vším se dá něco dělat.

Zkontrolujte monitor

Zapnuli jste počítač, ozval se zvuk, jako by startoval normálně, ale nic nevidíte? Problém může být v monitoru. Zkontrolujte proto nejprve, zda máte dobře zapojené kabely od monitoru. Mohou být pouze uvolněné nebo se pokazily, proto doporučujeme vyzkoušet i jiný kabel. Navíc pokud máte doma dva počítače, pak tato kontrola zabere jen několik vteřin.

Při spuštění dejte pozor na pípnutí

Některé počítače při zapnutí vydávají zvuky ve formě pípnutí. Obvykle pokud počítač pípne jednou, pak je vše v pořádku, pokud se ozve pípnutí více, máte problém, ale i zde se dá zjistit, jaký. Nejprve zkontrolujte, jakou základní desku máte, a dále se na stránce výrobce pokuste najít, co znamená série pípnutí, která se ozvala vám. Pokud vaše deska nedisponuje reproduktorem, pak tento krok prostě přeskočte.

Mohlo by vás zajímat:  Vybrat správnou velikost televize nemusí být oříšek. S trochou matematiky najdete tu nejlepší
Zdroj obrázku: Freepik

Odpojte všechna nepotřebná zařízení v USB

Před zapnutím počítače odpojte všechny nepotřebné věci, jako jsou webové kamery, externí disky, flash disky nebo sluchátka. Pokud nepomůže ani toto, pak odpojte i klávesnici a myš. Může se totiž stát, že některé z USB zařízení způsobuje konflikt, případně se může jednat o vadný port. Pokud se po odpojení počítač zapne, pak byl problém tady a na vás už tedy je jenom to, abyste zjistili, v kterém portu je problém.

Zkontrolujte uvolněný hardware

Také se vám mohlo stát, že se uvolnil nějaký hardware ve skříni počítače. Proto byste se měli podívat dovnitř a všechny součástky zase upevnit. Taková vyskočená paměť RAM, grafická karta nebo chladič od CPU by se mohly jednoduše postarat o to, aby váš počítač nenajel. Ujistěte se, že všechny díly jsou zapojeny nadoraz!

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-to-do-when-computer-wont-start