Zvyšte svou úroveň zabezpečení Apple ID na maximální možnou úroveň

Vlastníte a používáte některé ze zařízení Apple? Pak jistě víte, že pro jeho fungování si potřebujete založit Apple ID. Jedná se o účet, díky kterému můžete spravovat svůj iPhone a další Apple zařízení. Zabezpečení Apple ID by mělo být vaší nejvyšší prioritou. V případě, že by vám bylo zařízení odcizeno, mohou vám hrozit problémy. Apple dbá na zabezpečení svých uživatelů, takže nabízí hned z několika možností, jak zabezpečit důležité Apple ID. Jak nejlépe zabezpečit Apple ID?

Dvoufaktorové ověření

Nejlepší možností zabezpečení účtů v dnešní době je prostřednictvím dvoufaktorového ověření. Dvoufaktorové ověření je proces ověření přihlášení. Poprvé se přihlásíte prostřednictvím hesla k účtu Apple ID, druhý krok spočívá v zadání šestimístného kódu zaslaného na váš telefon nebo jiné důvěryhodné zařízení. Tento způsob eliminuje vniknutí cizí osoby, která by prolomila vaše heslo na Apple ID.

Mohlo by vás zajímat:  Fotoaparát na Androidu nabízí snadné ovládání, rychlý přístup i všechny důležité funkce

Funkce je automaticky aktivní od iOS 13.4 a novějších. Pro ověření nebo zapnutí dvoufaktorového ověření přejděte do Nastavení iPhonu -> Apple ID -> Heslo a zabezpečení -> Zapnout dvoufaktorové ověření a postupujte podle zobrazených pokynů.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnovovací klíč

Obnovovací klíč posouvá úroveň zabezpečení o další level nahoru. To se hodí, když bude vaše heslo prolomeno. Pro získání tohoto klíče najeďte do Nastavení -> Apple ID -> Heslo a zabezpečení -> Obnovení účtu -> Obnovovací klíč. Z nabídky vyberte Obnovovací klíč a zadejte své heslo. Následně se vám zobrazí vygenerované 28místné heslo. Toto heslo si opište nebo zkopírujte někam a uchovejte. Tento klíč můžete použít, když zapomenete heslo ke svému účtu nebo vám bude účet prolomen. Zadáním tohoto klíče se dostanete do možnosti změny hesla.

Mohlo by vás zajímat:  Messenger a WhatsApp představují riziko. Bezpečnost citlivých dat tyto velké platformy zaručit nedokážou

Rodinné sdílení

Nikdy nesdílejte své Apple ID, nikdy nevíte, co se může stát. Pokud chcete s někým sdílet výhody svého účtu, zařaďte konkrétní osobu do své rodiny. Určitě se jedná o mnohem lepší variantu než sdílet s někým své přihlašovací údaje. Nikdy totiž nevíte, co se může mezi vámi stát nebo zda tato osoba neposkytne tyto údaje někomu dalšímu. Rodinné sdílení nastavíte v Nastavení -> Apple ID -> Rodinné sdílení. Do rodiny můžete přidat až pět členů.

Zdroj: https://syrus.today/apple-id-a-few-tips-to-increase-your-account-security-level-12425.html