Zvyšte svou úroveň zabezpečení Apple ID na maximální možnou úroveň

Vlastníte a používáte některé ze zařízení Apple? Pak jistě víte, že pro jeho fungování si potřebujete založit Apple ID. Jedná se o účet, díky kterému můžete spravovat svůj iPhone a další Apple zařízení. Zabezpečení Apple ID by mělo být vaší nejvyšší prioritou. V případě, že by vám bylo zařízení odcizeno, mohou vám hrozit problémy. Apple dbá na zabezpečení svých uživatelů, takže nabízí hned z několika možností, jak zabezpečit důležité Apple ID. Jak nejlépe zabezpečit Apple ID?

Dvoufaktorové ověření

Nejlepší možností zabezpečení účtů v dnešní době je prostřednictvím dvoufaktorového ověření. Dvoufaktorové ověření je proces ověření přihlášení. Poprvé se přihlásíte prostřednictvím hesla k účtu Apple ID, druhý krok spočívá v zadání šestimístného kódu zaslaného na váš telefon nebo jiné důvěryhodné zařízení. Tento způsob eliminuje vniknutí cizí osoby, která by prolomila vaše heslo na Apple ID.

Mohlo by vás zajímat:  Ten nejlepší monitor nemusí stát majlant. Základem je vybrat správný typ

Funkce je automaticky aktivní od iOS 13.4 a novějších. Pro ověření nebo zapnutí dvoufaktorového ověření přejděte do Nastavení iPhonu -> Apple ID -> Heslo a zabezpečení -> Zapnout dvoufaktorové ověření a postupujte podle zobrazených pokynů.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnovovací klíč

Obnovovací klíč posouvá úroveň zabezpečení o další level nahoru. To se hodí, když bude vaše heslo prolomeno. Pro získání tohoto klíče najeďte do Nastavení -> Apple ID -> Heslo a zabezpečení -> Obnovení účtu -> Obnovovací klíč. Z nabídky vyberte Obnovovací klíč a zadejte své heslo. Následně se vám zobrazí vygenerované 28místné heslo. Toto heslo si opište nebo zkopírujte někam a uchovejte. Tento klíč můžete použít, když zapomenete heslo ke svému účtu nebo vám bude účet prolomen. Zadáním tohoto klíče se dostanete do možnosti změny hesla.

Rodinné sdílení

Nikdy nesdílejte své Apple ID, nikdy nevíte, co se může stát. Pokud chcete s někým sdílet výhody svého účtu, zařaďte konkrétní osobu do své rodiny. Určitě se jedná o mnohem lepší variantu než sdílet s někým své přihlašovací údaje. Nikdy totiž nevíte, co se může mezi vámi stát nebo zda tato osoba neposkytne tyto údaje někomu dalšímu. Rodinné sdílení nastavíte v Nastavení -> Apple ID -> Rodinné sdílení. Do rodiny můžete přidat až pět členů.

Zdroj: https://syrus.today/apple-id-a-few-tips-to-increase-your-account-security-level-12425.html