Ztracený soubor lze snadno vyhledat prostřednictvím historie ve Windows 11

Historii v internetovém prohlížeči zná kdekdo, jak to je se soubory uvnitř průzkumníka? I zde můžete vyhledat své soubory pomocí historie uvnitř počítače. Tato funkce je dostupná od Windows 8, tuto funkci Microsoft vylepšil pro Windows 10 a 11. Jak získat záznam historie souborů nebo jak obnovit ztracený soubor prostřednictvím historie?

Nabídka Start

Nabídka Start je velmi vhodným způsobem, jak vyhledat soubor nebo aplikaci v počítači. Hledání v této nabídce dokonce odkazuje i na webové výsledky. Může za to především Bing, který byl přidán Microsoftem do nabídky Start. Stačí pomocí klávesy Win nebo manuálně kliknout na znak Windowsu a v něm zadat Historie souborů. Pro tuto akci je vyžadován externí disk, abyste měli kam ukládat zálohu.

Mohlo by vás zajímat:  Ztracený iPhone není těžké dohledat. Snadno lze zjistit jeho aktuální polohu

Nastavení

Aplikace Nastavení vás může přesměrovat rovněž do Ovládacích panelů, kde pomocí Win + I spustíte aplikaci Nastavení, kde stačí přejít do levé části, a klikněte na vyhledávací panel. Zadejte Historie souborů a klikněte na Obnovit soubory pomocí historie souborů. Následně se otevře okno s historií souborů.

Zdroj obrázku: Freepik

Průzkumník souborů

Samotný průzkumník souborů je vybaven touto možností, stačí pomocí Win + E otevřít průzkumník souborů nebo jej jednoduše spustit pomocí zkratky ve spodní liště nebo otevřít libovolný soubor. Do adresního řádku napište „C:\Windows\System32“. Nyní stačí napsat do vyhledávacího řádku v pravém horním rohu Historie souborů a potvrdit. Soubor zvaný FileHistory.exe je tím správným nástrojem pro zjištění historie souborů.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp umožňuje propojit jedním účtem až tři mobilní telefony. Prozatím pouze pro zařízení Android

Další způsoby

Výše zmíněné způsoby jsou takovými rychlými cestami, jak se dostat do historie souborů. Existují samozřejmě i další možnosti, jaké mezi ně patří?

  • Ovládací panely,
  • dialogové okno Spustit,
  • správce úloh,
  • aplikace Terminal app,
  • zástupce na ploše.

Nemusíte tedy zoufat, když nemůžete vyhledat svůj soubor nebo jste jej omylem ztratili či vymazali. Veškerá aktivní záloha se postará o to, abyste předešli problémům se ztrátou dat.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/open-file-history-windows-11/