Zrychlit internet pomůžou i banality. Roli hraje vzdálenost od routeru i zapojené spotřebiče

Trávíte velkou část dne na internetu? Pak se vám určitě již stalo, že rychlost se zpomalila, nebo vám začal internet dokonce celý padat. Tyto problémy se většinou po čase vyřeší samy, ale proč čekat? Připravili jsme si pro vás několik tipů, jak mít rychlé a stabilní internetové připojení.

Jednoduše se přisuňte blíže k vysílači

Možná si to lidé ani neuvědomují, ale čím blíže ke svému routeru jste, tím silnější je signál. Pokud jste v jiném pokoji, můžou signál brzdit dveře, stěny a v případě, že jste v jiném patře, tak i podlahy. Pokud teda máte zájem o opravdu stabilní a rychlé připojení, pak doporučujeme být co nejblíže zdroji, tam totiž nejste ničím blokováni. Pokud je problém, i když jste pár centimetrů od vysílače, pak je možná na čase koupit nové zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  I nejnovější model telefonu jde pořídit za slušnou cenu. Stačí nakupovat chytře

Nepoužívejte mikrovlnku

Nevěříte, že by měla vliv na rychlost vašeho internetu právě mikrovlnka? V tom případě vás dnes vyvedeme z omylu. Mikrovlny jsou schopné rušit bezdrátové směrovače a jiné síťové konektory. Spousta spotřebičů může signál blokovat a vy si pak budete marně lámat hlavu, kde je problém. Pokud nemůžete tyto rušivé spotřebiče vypnout, pak se pokuste mít router alespoň co nejdále od jejich dosahu.

Zdroj obrázku: Freepik

Překontrolujte si své aplikace

Na počítačích i mobilních telefonech fungují programy, které nepřetržitě využívají šířku pásma. I když nejsou zapnuté, je možné, že internet stále v pozadí spotřebovávají, a tím vám zpomalují celkovou rychlost. Pokud tedy máte problém, vyzkoušejte vypnutí těchto problematických aplikací.

Odpojte zařízení

Čím více zařízení je připojeno k internetu, tím pomaleji samozřejmě funguje, jelikož se rozděluje mezi všechna tato zapojená zařízení. Čím více jich je tedy připojeno, tím pomalejší vaše připojení bude. Proto tady nezbývá nic jiného, než je za pomoci routeru odpojit. Čím více nepoužívaných zařízení odpojíte, tím větší rychlost můžete očekávat.

Zdroj: https://www.reviews.org/internet-service/how-to-speed-internet-connection/