Změnit výchozí prohlížeč je možné na všech zařízeních. K této funkci se už připojil i Apple

Změnit výchozí prohlížeč je možné na všech zařízeních. K této funkci se už připojil i Apple

Klikáte na odkaz a otevře se vám v jiném prohlížeči, než chcete? To bude způsobeno tím, že ten, který chcete používat, nemáte nastavený jako výchozí. Naštěstí změna není nijak složitá a zabere pár vteřin. Dnes se tedy podíváme, jak si změnit výchozí prohlížeč na náš preferovaný.

Změna výchozího prohlížeče pro Windows 10

Defaultně je v tomto systému nastaven jako hlavní prohlížeč Microsoft Edge. Microsoft sám doporučuje, abyste u tohoto prohlížeče zůstali, ale samozřejmě vám i nabízí možnost, jak tuto volbu změnit. Stačí si otevřít nastavení v systému Windows, zvolit možnost Aplikace-> Výchozí aplikace. Dole naleznete možnost Webový prohlížeč a po kliknutí si můžete vybrat z vámi nainstalovaných ten, který požadujete.

Změna výchozího prohlížeče pro Android

Zde je pro změnu jen jedna jediná cesta a o to jednodušší to vlastně je. V nastavení telefonu najděte možnost Aplikace nebo Aplikace a oznámení, tato položka se mění v závislosti na typu telefonu. V sekci Aplikace prohlížeče si už pak jednoduše můžete změnit prohlížeč, který chcete, aby se stal tím hlavním.

Mohlo by vás zajímat:  Své soukromí je třeba chránit za každé situace. Historii brouzdání internetem nemusí nikdo vidět
Zdroj obrázku: Freepik

Změna výchozího prohlížeče pro iOS a iPadOS

Zde je změna defaultního prohlížeče poměrně nová, jelikož Apple v minulosti bránil tomu, aby byl výchozím prohlížečem jiný než jeho Safari. Od verze iOS14 se to ale změnilo a vy si tedy nově můžete vybrat i jiný prohlížeč. Tuto změnu provedete opět přes nastavení, kde vyhledáte možnost Výchozí aplikace prohlížeče. A několika málo kliknutími máte hotovo.

Změna výchozího prohlížeče pro Mac

Na tomto operačním systému změníte výchozí prohlížeč nejrychleji. Vše, co pro tuto změnu potřebujete, je kliknout na nabídku Apple, kterou najdete v horním levém rohu. Klikněte na Předvolby systému a zvolte možnost Obecné. Zde už uvidíte možnost pro výchozí webový prohlížeč a jedním kliknutím si vyberete vámi požadovaný.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-change-your-default-web-browser