Zjistěte skutečnou rychlost svého internetu. Reálná čísla vás možná překvapí

Zjistěte skutečnou rychlost svého internetu. Reálná čísla vás možná překvapí

Pravděpodobně stejně jako většina z nás i vy si platíte internet. Za vaše peníze máte nějakou garantovanou rychlost, jenže ne vždy dostáváte to, za co si zaplatíte. Díky našemu dnešnímu návodu se můžete přesvědčit, zda rychlost, kterou dostáváte, odpovídá tomu, co si váš poskytovatel účtuje.

Ookla Speedtest

Jedná se snad o nejznámější službu, která dokáže změřit rychlost vašeho internetu. Zde si můžete vytvořit svůj účet, kde je možné změnit server, pro který chcete testovat rychlost. Ukládá se vám zde i historie všech provedených testů a vy si tak můžete kontrolovat, zda je vše v pořádku. Pokud zde nemáte účet, tak vám bude náhodně přidělen server, na kterém bude test vaší rychlosti proveden. Pokud tedy chcete znát přibližnou rychlost svého stahování a nahrávání, pak zde je to pravé místo.

Mohlo by vás zajímat:  Skrýt své číslo při volání můžeme třemi způsoby

Možná pro vás bude zajímavá i možnost, která je součástí této služby. Jedná se o porovnávání rychlosti s celým zbytkem světa. Vy se tak můžete podívat, jak si stojíte ve svém městě, státě nebo světadíle. Dále zde zjistíte opravdu spoustu informací ohledně rychlosti internetu po světě. Pokud vás zajímá, který stát má nejrychlejší a který nejpomalejší internet, mrkněte se do žebříčku. Možná budete překvapení.

Zdroj obrázku: Freepik

Alternativní možnosti měření

Samozřejmě Speedtest není jedinou možností, jak si změřit svou rychlost, a i my vám doporučujeme pro změření využít více než jen jednu službu. A to proto, abyste si mohli ověřit, zda výsledky sedí. Další místa, kde si svou internetovou rychlost můžete změřit, jsou například rychlost.cz nebo mojeip.cz pro Česko nebo další světového formátu jménem FAST.com, Speedof.me nebo testy přímo od Google nebo Bing.

Mohlo by vás zajímat:  GPT-4 se spolehlivostí blíží 100 %. Kromě textových výzev přijímá nově i obrázky

Samozřejmě všechna tato měření jsou pouze orientační, ale pro jednoduché zorientování jsou naprosto dostačující. Jak jste v testu rychlosti dopadli vy? Patříte mezi vlastníky toho rychlejšího internetu?

Zdroj: https://www.cnet.com/home/internet/how-fast-is-your-internet-connection-heres-an-easy-way-to-find-out/