Zdražili mi elektřinu, tak ji beru v práci. „Není to krádež, ale zaměstnanecký benefit,“ tvrdí Martin

Nikdy bych si nepomyslel, že bych v práci něco ukradl. Ale když jde o rodinné finance a možnosti trochu ušetřit, začal jsem to dělat. Vím, že kvlli mě zaměstnavatel určitě nezchudne, takže až takový problém v tom až tak nevidím. Ale je samozřejmé, že se šéfovi nepochlubím.

Když jsem se podíval na cenu elektřiny, nechápal jsem, jak je tohle možné. Sice jde o dotovanou cenu, ale ta je v podstatě dvojnásobná oproti tomu, co jsem platil předchozí roky. Ještě do nedávna jsem využíval fixaci, ale ta skončila. K dispozici mám tarif, který je extrémně nevýhodný. Právě takto začíná e-mail našeho čtenáře Luboše, který začal drahou elektřinu řešit poměrně radikálním způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Kazachstán zvedá daň z elektřiny pro těžaře kryptoměn. Cílem je zmírnit energetickou krizi

Mám svou kancelář

Chápu, že ti, co svou kancelář nemají nebo jsou ve firmách, kde je takzvaný open space, mají z tohoto pohledu smůlu. Já mám ale svou vlastní kancelář, takže si v ní můžu dělat v podstatě vše, co chci. Ano, trošku to samozřejmě skrývat musím, ale to udělám tak, že dám dané kontroverzní věci pod stůl, kde je nikdo nevidí.

Doma? Rozhodně ne

Vysoké ceny za energie mě donutily začít trochu více šetřit. Zjistil jsem, že na mnoho věcí můžu využít elektřinu v práci. Tu mám v podstatě zadarmo, platí ji můj zaměstnavatel. Spotřeby jednotlivých kanceláří nikdo nehlídá, tak proč to nevyužít. Ano, je to svým způsobem krádež, ale zase si nemyslím, že by ty výdaje byly natolik extrémně velké, že bych kvůli tomu měl nějaké popotahování.

Mohlo by vás zajímat:  Ti, kteří vyměnili kotel k 1. září, toho teď litují. Termín neplatí, peníze vyhodili zbytečně

Nabíjím, co se dá

Ani jsem si neuvědomil, kolik věcí jsme doma měli na baterky. To zjišťuji až teď, když je vozím do práce, abych si je zadarmo nabíjel. Začal jsem zlehka, se svým mobilním telefonem, tabletem, ale i notebookem. Později jsem začal přidávat i další věci, které už jsou trochu bizarnější.

Do práce si vozím také nabíječku tužkových a mikrotužkových baterií, svůj holicí strojek, ale i manželčin epilátor. To vše potřebuje elektřinu a já prostě nechci plýtvat tou svou. Dokonce už přemýšlím nad tím, že bych si koupil bateriový záložní zdroj, ale vzhledem k cenám si nejsem jistý, jestli by se mi to úplně vyplatilo. Zatím budu pokračovat v těchto drobných krádežích, které rozhodně nedělám sám.

Mohlo by vás zajímat:  Lithium-iontové baterie jsou levné a praktické. Jiné alternativy ale mohou být šetrnější k přírodě

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek