Žádná záloha není stoprocentní. Selhat může z několika důvodů, vyplatí se s nimi počítat

Pokud se snažíte ochránit svá data, tak určitě provádíte zálohy. Je to nezbytná součást toho, mít svá data neustále v bezpečí, a kdo zálohy nedělá pravidelně, pak si může koledovat o malér v podobě ztráty veškerých dat. Občas se nám ale stane, že záloha selže, a my se proto podíváme na ty nejčastější příčiny a jejich možné řešení.

Zdroj obrázku: Freepik

Toto jsou ty nejčastější důvody

  • Selhání média – Toto je nejčastější důvod a už se snad každému někdy stalo, že zařízení, kde jsme měli svou zálohu, se pokazilo. K těmto záložním zdrojům se musíme chovat co nejlépe. Důležité je, jak je skladujeme a zda s nimi manipulujeme správně. Ani když budeme vše dělat správně, nemůžeme mít jistotu, že zrovna nemáme vadný kus, a proto doporučujeme dělat zálohu ještě na jeden další disk nebo flash disk, případně zálohovat do cloudu.
  • Lidská chyba – Druhý nejčastější důvod toho, proč máme problém s naší zálohou. Pokud je to jenom možné, pokuste se sehnat si takový program, který dokáže vše zálohovat bez potřeby lidské spolupráce. Udělá to za vás plně automaticky a prostor pro chybu je zde mnohem, mnohem menší.
  • Selhání softwaru – Také dost častý problém, který bývá způsoben například nejnovější aktualizací systému, to ale zřídkakdy. Častěji se setkáme s problémem, že máme něco špatně nastaveno. Pokud máme na výběr z více možností, může se stát, že zvolíme ty méně vhodné, a problém je na světě. Proto bychom si vždy měli pořádně přečíst, co v nastavení zaškrtneme.
  • Selhání hardwaru – Technika se stářím opotřebovává a čím je náš hardware pro zálohování starší, tím větší hrozí riziko, že se objeví nějaká chyba. Proto když už máte data na opravdu starém přístroji, pokuste se alespoň jednou za pět let koupit nové zařízení pro uložení těchto dat.
Mohlo by vás zajímat:  Aplikace, které jsou nejvíce náročné na baterii v MacBooku

Jestliže tedy provádíte zálohy, pokuste se je vždy současně dělat alespoň na dvě různá místa. Nejlepší je zvolit jedno fyzické úložiště a jedno cloudové.

Zdroj: https://www.techtarget.com/searchdatamanagement/news/1207047/Backup-failure-Five-reasons-backups-fail-and-tips-for-prevention