Za pomalý internet si často můžeme sami. Několik drobností ho dokáže podstatně zrychlit

Za pomalý internet si často můžeme sami. Několik drobností ho dokáže podstatně zrychlit

Pomalá Wi-Fi síť je problémem mnoha domácností. Možná si myslíte, že je vina jen na straně poskytovatele vašeho internetu, ale není to pravda. Vy sami můžete hodně ovlivnit, jestli budete mít rychlé, nebo pomalé připojení. Dnes se podíváme na to, co můžete udělat pro rychlejší internet, aniž byste museli investovat do nového routeru nebo měnit poskytovatele internetu.

Máte doma příliš mnoho zařízení nebo špatný dosah

V dnešní době máme doma řadu zařízení, která jsou napojena na Wi-Fi síť. Ať je to robotický vysavač, hlasový asistent, kamery, pračka nebo cokoli na dálkové ovládání, vše zpomaluje váš internet. Máte-li toho doma hodně, měli byste zvážit koupi nového routeru.

Mohlo by vás zajímat:  Generátory hesel nevytváří zcela náhodný soubor znaků, přesto tyto kombinace téměř nejdou prolomit

Místo, kam doma dáte router, je také velmi důležité. Jestli máte doma slabý signál a pomalý internet, možná stačí jen chvíli experimentovat. K získání lepšího pokrytí Wi-Fi v domácnosti byste si měli přečíst příručku nebo jednoduše zkoušet, kde budete mít nejlepší signál.

Zdroj obrázku: Freepik

Příliš mnoho uživatelů nebo staré síťové kabely

Doma většinou nejsme sami. Jako rodina jistě využíváte najednou více zařízení. Nejde jen o počítače a telefony, ale také tablety, chytrou televizi, herní konzole, streamovací média, inteligentní spotřebiče a mnoho dalšího. To hodně ovlivňuje rychlost, se kterou si užijete svůj internet.

Mohlo by vás zajímat:  Výdrž baterie telefonu prodlouží optimalizace, správná teplota a jednoduchá péče

Máte doma po celém bytě kabely a počítač přímo napojený na ethernetové kabely? Měli byste zkontrolovat, v jakém jsou stavu. Mohou být příliš staré nebo poškozené. To může snadno způsobit pomalý nebo vypadávající internet po celém domě. Nechte vše zkontrolovat a případně vyměnit.

Wi-Fi je silně přetížená

Ve městě jsme obklopeni mnoha sítěmi Wi-Fi. To znamená, že vám soused někdy může trochu rušit signál. Rušit ho mohou ale také spotřebiče, které máte doma. Vyzkoušejte Wifi Analyzer a zjistěte, jak je na tom vaše domácí síť.

Zdroj: https://www.highspeedinternet.com/resources/improve-your-wi-fi-speed-in-10-simple-steps