Ve snaze ušetřit za palivo zkouší někteří známý trik. Jediné, co získají, je výsměch

Ve snaze ušetřit za palivo zkouší někteří známý trik. Jediné, co získají, je výsměch

Od začátku války na Ukrajině se vyšplhaly ceny pohonných hmot do závratných výšin. Ti, co si mysleli, že se to zastaví na čtyřiceti korunách za litr, už ví, že to tak nebude, a budeme rádi, pokud se cena nevyšplhá přes padesát korun za litr. Spousta z nás přemýšlí, jak za tuto drahocennou tekutinu ušetřit, jenže kdo jezdit potřebuje, nemá moc na výběr.

Raketový růst cen pohonných hmot

Ceny rostou prakticky každým dnem. Občas o pár haléřů, občas to skočí o víc, a jelikož to nevypadá, že by mělo zdražování nějak v nejbližší době ustat, snaží se lidé natankovat do zásoby, jak jen to jde. Minimálně většina z řidičů odjíždí od benzínky s plnou nádrží. Někteří se dokonce snaží natankovat více, než je oficiální kapacita jejich auta, a plní nádrž až doslova po okraj. Což samozřejmě jde, protože uváděná kapacita je jen přibližná a zpravidla se ještě litr nebo dva klidně mohou vejít.

Mohlo by vás zajímat:  Za spuštěnou klimatizaci v autě může policie udělit pokutu
Zdroj obrázku: Freepik

U plné nádrže právě koluje tento prapodivný mýtus

A přesně i tady vzniká mýtus, který se poslední dobou opět rozšířil mezi řidiči. Předem vás upozorňujeme na to, že je to opravdu pitomost a neměli byste to ani zkoušet. Koluje taková informace, že když začnete se svým autem kývat ze strany na stranu, tak odstraníte všechny vzduchové kapsy, které se v nádrži vytvořily, a díky tomuto triku pak natankujete ještě o něco více paliva. Ne, opravdu to tak nefunguje a jediné, čeho docílíte, když budete kývat autem, je to, že se na vás budou právem koukat jako na hlupáka.

Mohlo by vás zajímat:  "Už jsi jednou na stopce stál, znovu nemusíš. Rozjeď se a pokračuj v jízdě," radím řidičům zpomalujícím provoz

Pokud byste tedy měli to štěstí a podobného člověk na benzínové pumpě potkali, pak už víte, proč to dělá. Můžete se mu tak v duchu v klidu vysmát a zase se vydat svou cestou. Protože jediná věc, která nám pomůže s cenami paliv je to, že se situace ve světě zase uklidní. Žádné triky ani fígle nám opravdu levnější palivo nezařídí.

Zdroj: the myth of filling up your car to save fuel