Ukradené heslo znamená vždycky problém. Zjistěte, jestli jsou vaše data v bezpečí

Ukradené heslo znamená vždycky problém. Zjistěte, jestli jsou vaše data v bezpečí

O nějakém úniku dat se můžeme dočíst každou chvíli. Ale mohou se týkat také vás? Dnes jsme si pro vás připravili několik nástrojů, díky kterým se přesně dozvíte, zda nedošlo k úniku i vašich dat.

Haveibeenpwned.com

Toto uložiště je plné e-mailových adres a hesel, které byly veřejně shromážděny z všelijakých úniků. Pokud na této stránce zadáte svou mailovou adresu, pak se ihned dozvíte, jestli se zde nachází. Také se můžete dozvědět, zda bylo odcizeno i vaše heslo. Pokud se dozvíte, že jste na seznamu, pak byste měli urychleně přejít na dvoufázové ověřování, pokud jej ještě nemáte, a změnit hesla všude, kde se jen dá.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie v notebooku ztrácí rychle kapacitu. Její stav lze zjistit jednoduchou cestou

Password Checkup

Tato možnost je zde pro všechny, kteří používají prohlížeč Google Chrome. Díky rozšíření Password Checkup si můžete zkontrolovat své heslo. Tím, že se přes toto rozšíření budete přihlašovat, může Google ověřit, zda se vaše heslo nestalo terčem útoku. Google tím samozřejmě vaše heslo nezíská, ale může jej ověřit v dostupné databázi. Budete tak mít případně čas na nápravu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte historii přihlášení

Pokud si chcete doopravdy ověřit, jestli někdo opravdu nemá přístup k vašemu účtu například na Facebooku nebo na Googlu, pak se podívejte do historie přihlašování. Uvidíte tak všechna přihlášení, která proběhla ve vašem účtu. Pokud se vám zdá, že jste narazili na některý přístup, který nesouhlasí, pak byste si pro jistotu měli co nejrychleji změnit heslo.

Mohlo by vás zajímat:  Krátké zdřímnutí během dne člověku prospěje. Ke kvalitnímu odpočinku může pomoci i chytrý telefon

Využijte správce hesel

Samozřejmě i spousta správců hesel nabízí služby, díky kterým si můžete porovnat své mailové adresy s několika dalšími databázemi, kde se shromažďují ukradená data. Někdy dokonce nabízejí možnost, abyste si změnili heslo rovnou přes správce.

K ukradení dat stačí několik málo vteřin. Proto rozhodně myslete na svou bezpečnost, a kde je to možné, tam se pokuste aktivovat dvoufázové ověřování. To by vás mělo ochránit dostatečně.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-find-out-if-your-password-has-been-stolen