Typy aut, které se nehodí pro provoz ve městě

Je víceméně jedno, zda si auto pořídíte v autobazaru, přes inzerát, nebo zbrusu nové. Podstatné je, kde a kam s ním budete jezdit. A pokud patříte mezi průměrné české řidiče, kteří se vozí hlavně do práce a z práce, sem tam na nějaký ten větší nákup a přes léto i každý druhý víkend na chatu či chalupu, zbystřete. Tenhle článek je právě pro vás – měli byste si totiž pořídit auto do města. Ne každé se k takovému účelu hodí. A nejen čeští řidiči tradičně dělají stále stejné chyby při jeho výběru. Takže jakým vozům je lepší se vyhnout?

Mohlo by vás zajímat:  Jízda těsně za kamionem šetří palivo, je však riziková

Dieselové motory

Možná jste zaregistrovali, že v evropských metropolích mají auta kromě dálničních známek a parkovacích karet ještě další nálepky, většinou o poznání viditelnější. Ukazují, jak jsou ekologická. A jednotlivá města postupně zakazují vjezd těm, která jsou na tom s emisemi podprůměrně. Někdy plošně, jindy jen za nepříznivých podmínek, kdy hrozí větší riziko smogu. Právě auta s dieselovými motory jsou většinou na paškále jako první. Chcete-li mít jistotu, že se svým autem budete opravdu moci jezdit po rodném městě, sáhněte raději po hybridu, nebo alespoň benzinovém motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzvedl jsem auto v servisu. Překvapil mě stav tachometru i věc pod sedačkou, které jsem se bál dotknout
Zdroj obrázku: Freepik

SUV

O SUV se v poslední době mluví hodně. Češi tahle robustní a pro posádku velmi bezpečná auta milují. Ale z pohledu ekologie či bezpečnosti chodců a cyklistů na tom jsou SUV podprůměrně. Navíc jsou poslední dobou stále častěji terčem partyzánských akcí různých ekologických skupin, jejichž členové s oblibou vypouštějí pneumatiky velkých a podle jejich názoru neekologických aut.

Kabriolet

Kabriolety jsou auta, ve kterých si jízdu užijete. Ale na parkování ve městě to s nimi není, je potřeba mít vlastní garáž. A také garáž v práci. Mnohem lépe uděláte, když si kabriolet půjčíte na nějakou pořádnou letní vyjížďku a jako auto do města si pořídíte některý z vhodnějších modelů. Pochopitelně s pevnou střechou.

Zdroj: https://www.kijijiautos.ca/advice/content/how-to-find-the-best-city-car/