Tři typy ojetých aut, které obtížně hledají kupce

Existují automobily, které se prodají skoro hned, a pak jsou tu vozy, které se stávají takzvanými ležáky. Tyto vozy zůstávají na prodejních plochách po několik měsíců. Důvodem může být určitá kontroverznost spojená s těmito vozidly. Jsou zde některé typy automobilů, které stojí za to přehlédnout. Proč je lepší si takových aut nevšímat?

Bouraná auta

Prodejci často nabízejí auta po nehodě ve stavu, v jakém byla po nehodě nalezena. Doufají, že snížená cena a možnost financování opravy přiláká zájemce. Realita však ukazuje, že kupovat bourané auto, které zůstalo neopravené, není žádané. Bezpečnost takového auta je značně narušena, což odrazuje potenciální kupce. Pouze nečestný spekulant by se mohl rozhodnout pro takový nákup s úmyslem nehodu utajit, i když se toto díky databázím lze snadno dozvědět.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé elektromobilů se potýkají s problémy na nabíjecích stanicích i vandalismem
Zdroj obrázku: Freepik

Ojeté elektromobily

Na bazarových plochách se elektromobily stávají problematickým zbožím, které si jen málokdo přeje. Existuje celá řada důvodů pro tento nedostatek zájmu. Mohou mít horší stav baterie, omezený dojezd nebo vyšší pořizovací náklady. Navíc někteří zájemci mohou mít obavy ohledně dostupnosti nabíjecí infrastruktury a servisu pro ojetá auta. Těm, kteří uvažují o elektromobilu, se může více vyplatit investovat do nového vozidla s plnou zárukou a vylepšenými technologiemi.

Sportovní vozy

Sportovní auta jsou ideální pro vzrušující jízdu, ale často mají velmi omezené praktické využití a na běžných silnicích se nemusí cítit zcela přirozeně. Prodej takového vozu může být zdlouhavým procesem. Tyto kontroverzní ojetiny často zůstávají ležet na prodejních plochách dlouhou dobu, protože jejich specifické vlastnosti a omezená cílová skupina zužují okruh potenciálních zájemců. Navíc vysoké provozní náklady a nároky na údržbu sportovních vozů mohou odrazovat potenciální kupce, kteří preferují praktičtější a ekonomičtější možnosti dopravy.

Zdroj: https://www.autoblog.com/photos/photos-slowest-selling-used-cars/