Tři antivirové aplikace, které zvýší zabezpečení iPhonu

iPhone patří k nejvíce bezpečným chytrým telefonům na trhu. Každopádně není na škodu zvýšit míru zabezpečení na ještě vyšší úroveň. Pokud patříte k běžným uživatelům, je zbytečné si pořizovat antivirus s předplatným. Bezplatných a kvalitních antivirů je jenom pár. Mnoho aplikací nacházejících se v App Store je z pochybného zdroje, což znamená potencionální nebezpečí v podobě malwaru.

iPhone nemůže být napaden virem nebo být jailbreaknut díky své bezpečnostní zdi. Pořád zde ale platí potencionální hrozba napadení malwarem. Pro vyšší bezpečnost vyzkoušejte některou z bezplatných aplikací ke stažení.

Mohlo by vás zajímat:  Přepnutí do režimu hibernace zabrání Auto Mouse Mover

Avast

Avast je velice známou značkou v oblasti antivirů. Aplikace Avast pro zařízení iPhone nabízí velice slušnou úroveň zabezpečení před malwarem. Celá kontrola trvá zhruba 30 vteřin a hledá bezpečnostní chyby uvnitř zařízení. Oproti jiným antivirům je Avast unikátní v tom, že je denně aktualizován, proto mu neuniknou žádné nové hrozby. Zároveň vás upozorní, jestli bylo prolomeno vaše heslo. Nabízí taky skvělou vychytávku v podobě blokování škodlivých stránek zdarma.

Zdroj obrázku: Freepik

TotalAV

TotalAV je vybaven základními funkcemi. Například do minuty zjistí, zda jste infikovaní malwarem. Oproti Avastu zkontroluje, zda je váš iOS zastaralý. Z bezpečnostních důvodů je velice důležité udržovat aktuálnost iOS. TotalAV pomáhá detekovat duplicity fotografií a videí, což je užitečné, pokud nemáte zrovna nejvyšší kapacitu úložiště. Aplikace je vybavena QR skenerem, jenž je velice bezpečný, v případě nebezpečí vás upozorní na nebezpečí. Jedinou nevýhodou je absence blokátoru škodlivých stránek.

Mohlo by vás zajímat:  Samsung telefon chrání všechna data uživatele. V případě odcizení citlivé údaje vymaže

McAfee

McAfee je základní bezpečnostní sadou pro iPhone. Nejedná se o nic přepychového, ale bohatě stačí na základní úrovni. Kontroluje malware a další bezpečnostní hrozby, včetně aktuálnosti iOS. Oproti výše zmíněným je vybaven Wi-Fi skenerem. Monitor úniku hesla je důkladný, ale bez předplatného nezjistíte, o který web se jedná.

Zdroj: https://www.techradar.com/best/best-iphone-antivirus-app