Tipy pro udržení těla v kondici: motivaci pomohou udržet aplikace

Myslíte si, že stačí, když se budete pravidelně vážit a podle toho zjistíte, že jste zdraví a fit? Omyl! Ztráta hmotnosti nebo tuku není ukazatelem pokroku a úspěchu. Existuje mnoho způsobů, jak měřit své fyzické zdraví a kondici bez ohledu na první pohled. Místo spoléhání na čísla z vážení buďte tvořiteli svého lepšího těla a zdraví. Stačí vám k tomu pouze chytré zařízení (telefon, hodinky), pár pomůcek a můžete se do toho pustit.

Fitness

Nejlepším způsobem, jak se fyzicky udržovat a zvýšit sílu a kondici, je začít cvičit. Existuje nespočet aplikací, které vám pomohou s vytvořením cvičebního plánu. Některé aplikace oplývají skvělým popisem, jak správně provádět jednotlivé cviky, jaké svalové partie jsou zapojeny během cvičení atd. Můžete si také vytvořit svůj vlastní cvičební plán.

Mohlo by vás zajímat:  Nakupujte, i když máte hluboko do kapsy. Klasické letáky nahrazují kódy a kupony

Pokud vám opadává postupem času motivace, dnešní aplikace vás dokonale namotivují. Skvělý design a různá upozornění vás vybičují k výkonu, i když se vám zrovna nechce. Většina těchto aplikací je zdarma, ale nabízí pouze základní funkce, pro jejich plný potenciál je zapotřebí si zaplatit prémiový obsah.

Zdroj obrázku: Freepik

Kardio

Kromě cvičení svalových partií silovým tréninkem je vhodné také pravidelně provádět kardio cvičení. Například pravidelný běh je skvělým způsobem, jak spálit přebytečný tuk. Pravidelným během zvýšíte své kardiovaskulární výsledky. Pokud vás ale nebaví běh, můžete jezdit na inline bruslích, kde zapojíte i další svaly, nebo na kole. Někdy stačí i pravidelná chůze ve formě nejrůznějších procházek po okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Cesta na dovolenou může být horor. Nevolnost za jízdy má několik zajímavých vysvětlení

Lepší spánek

Chcete vidět výsledky? Pouhým cvičením je neuvidíte. Tvrdá dřina vyžaduje dostatečnou míru odpočinku. Spánek je jednou z nejdůležitějších činností člověka. Během spánku probíhá nespočet regeneračních a opravných procesů v těle. Aby se mohlo tělo modifikovat a zúročit tak vykonanou dřinu, musíte dodržovat spánkový režim.

Vhodná strava

Dalším nesmírně důležitým bodem je vhodná strava. Dostatek vitamínů, živin, minerálů, bílkovin a dalších látek je potřeba k tomu, aby se vaše tělo postupně změnilo k lepšímu já. Nezapomeňte na pestrou stravu, která bude bohatá na zeleninu a ovoce a vyvarujte se vysoce zpracovaných potravin, zejména fast foodu. O důvod víc, proč se naučit vařit, že?

Mohlo by vás zajímat:  Modré světlo krade spánek. Jednoduché tipy sníží jeho množství vysílané z obrazovek

Pokud dodržíte toto trio, respektive čtveřici rad, jste na dobré cestě. Nezapomeňte na to, si nechat některé dny úplně volné od cvičení, aby se vaše tělo mohlo zregenerovat.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/97879-stay-fit-/