Těžba bitcoinu může vydělat balík. Přinášíme seznam nejlepších programů, se kterými začít

Přemýšlíte o těžbě bitcoinů? Budete potřebovat správný program a my vám doporučíme ty nejlepší z nich. Těžební průmysl bitcoinů je obrovský. Tento podnik vám může vydělat peníze, ale potřebujete k tomu správný hardware i software. K dispozici je mnoho programů, které se nabízí jako nejlepší volba, ale které jsou opravdu nejvhodnějšími a nejefektivnějšími na trhu?

CGMiner

V roce 2011 byl vytvořen CGMiner a stal se nejpopulárnějším těžícím programem bitcoinu. Svou popularitu si drží dodnes. Je to rovněž jeden z nejstarších programů pro těžbu bitcoinů po celou dobu existence kryptoměny. I když se na první pohled zdá rozhraní webových stránek velice jednoduché, nenechte se zmást, právě on se může stát tím nejlepším pro vás.

CGMiner je kompaktní s řadou různých typů hardwarů, včetně těžařů ASIC a GPU. Zatímco se v dnešní době těží převážně pomocí ASIC, zde existuje možnost i druhé volby. CGMiner podporuje i těžbu dalších coinů, jako je dogecoin. CGMiner je k dostání zdarma, ale není vhodný pro začátečníky, jelikož využívá rozhraní příkazového řádku.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie notebooku může vydržet v kondici mnohem delší dobu. Klíčem je správné nabíjení
Zdroj obrázku: Freepik

EasyMiner

Oproti CGMineru je EasyMiner skvělou volbou pro začínající těžaře nebo technicky méně zdatné uživatele. Stejně jako CGMiner využívá možnosti open source, která poskytuje uživateli větší flexibilitu a bezpečnost.

Tento program podporuje těžbu BitcoinůLitecoinů pomocí GPU, CPU, ASIC. Dokonce můžete těžit obě kryptoměny současně. Rozhraní nabízí souhrn statistik těžby a další informace. Tento program je volně ke stažení.

Awesome Miner

Tento program je vhodný pro uživatele, kteří těží ve větším a chtějí kombinovat svůj těžební hardware. K dostání je téměř zadarmo a podporuje jak Windows, tak i Linux. Bohužel zařízení macOS nepodporuje. Rozhraní není moc jednoduché a může odradit potencionální začátečníky. Stejně jako EasyMiner zobrazuje různé statistiky a fakta ohledně těžby.

Jaké další programy můžete vyzkoušet?

  • Multiminer
  • BFG Miner
  • ECOS

Pokud tedy chcete začít s těžbou nebo už těžíte, vyzkoušejte určitě jeden z těchto programů, nebudete litovat.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/best-bitcoin-mining-software/