Tato kvalitní auta vydrží dlouhé roky v dobré kondici

Přemýšlíte o pořízení nového auta, ale nevíte, zda se vydat cestou nového modelu nebo staršího ojetého kousku? Ještě předtím, než přijde doba elektromobilů, pokud vůbec k tomu dojde, tak s klidným svědomím můžete sáhnout po některých ze starších modelů. Některé z nich jsou stále k mání a jsou spolehlivé, že ani samotný čas je nepoznamenal.

Dacia Logan 1.4

Funkční Logan lze pořídit za cenu 30 000 korun. Osmiventilový motor 1,4 l od Renaultu je jedna z nejspolehlivějších motorů, který kdy byl. Dokud v něm bude benzín a olej, tak bude stále točit. Jedná se o spolehlivé vozidlo, díky kterému nebudete muset řešit cestu hromadnou dopravou a užijete se klid a samotu. Neočekávejte převratný uživatelský komfort, v takovém případě vyhledejte jiný model.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda těsně za kamionem šetří palivo, je však riziková
Zdroj obrázku: Freepik

Škoda Fabia 1.4 MPI

První generace Škody Fabie byly opravdu spolehlivé a bytelné. Podle starších kousků lze porovnat, že první generace byly lepší než druhá. Mladší modely druhé generace při stejném počtu najetých kilometrů může nést známky koroze. Nejlevnější Fabie koupíte rovněž okolo 30 000 korun. Stejně jako Logan, tak i Fabie kromě doplnění oleje a benzínu nic jiného nepotřebujete. Tato investice se opravdu vyplatí, pokud chcete spolehlivé auto na ježdění mezi vesnicemi nebo městem, nebo na naučení.

Mohlo by vás zajímat:  Elektrická závodní auta už mají bohatou historii. Je mezi nimi i nejrychlejší vůz světa

Audi 100/A6 quattro

Dobrou čtyřkolku nepořídíte levněji, jak za 50 000 korun. Cena za slušnou čtyřkolku se pohybuje okolo 100 000 korun. U takové ceny existuje velká pravděpodobnost, že motor poběží slušně, aniž by kouřil jako dvoutakt. Samotný pohon (motor, převodovka a čtyřkolka) bývají ve slušném stavu, jelikož řidiči se nechtějí zaobírat vůlí v opotřebovaném podvozku.

Audi 100/A6 quattro vypadá na dobrou volbu. Klasický a velmi spolehlivý diesel 2.5 TDI se levně nedá koupit, ale v benzínu by se dal pořídit za slušnou cenu. Řidiči se bojí velké spotřeby, ale jezdíte-li pouze krátké vzdálenosti, tak vás spotřeba nemusí nijak vzrušovat.

Zdroj: https://www.hotcars.com/used-cars-last-longer-than-ten-years/