„Strhněte tu samolepku z registrační značky, nebo budou problémy,“ slyšel jsem při návštěvě STK

Mám auto ve slušném stavu, a tak jsem nečekal, že mě na STK někdo bude šikanovat. Ale stalo se. Za jednu drobnost na registrační značce, která je mým vyjádřením názoru. Značce na čitelnosti to nijak neubírá, přesto s tím měl technik problém. Možná proto, že je zcela jiného názorového proudu, než já?

Skoro jako normální SPZ

Já chápu, že když si motocyklisté dávají na SPZ kalhotky nebo když si na ně řidiči lepí různé reflexní vrstvy kvůli radarům, že s tím budou mít problém policisté i technici na STK. Ale moje značka byla skoro úplně stejná, jako ta, kterou jsem dostal na dopravním odboru. Jediné, co bylo jiné, byla její levá část, levý modrý proužek, na kterém je logo Evropské unie, kterou tak nesnáším.

Mohlo by vás zajímat:  Dvouspojková převodovka slibuje rychlejší a plynulejší řazení. Na řidiče ale čeká i několik nepříjemností

Místo EU český lev

O Evropské unii si myslím svoje. Moje okolí to ví a já chtěl, aby to věděl každý. Takže jsem si pořídil speciální modrý proužek, kde není znak EU, ale je zde mně mnohem bližší český lev. Právě tímto modrým proužkem samolepky jsem přelepil ten stávající. Jediné, co se tedy na značce změnilo, že už tam není kruh hvězd, ale český lev. Vše ostatní je tak, jak má být.

Mohlo by vás zajímat:  Čím složitější, tím bezpečnější. Super silné heslo pomůže zapamatovat několik triků
Zdroj obrázku: Freepik

Technik měl problém

Technik si toho všiml až skoro na konci prohlídky, což jasně dokazuje, že to v praxi není žádný velký problém nemůže být, vždyť je to jenom detail. V tu chvíli se na mě jenom otočil a řekl: „Strhněte tu samolepku z registrační značky, nebo budou problémy.“ Nechápal jsem, jaké problémy myslí. Měl na mysli to, že tuto samolepku bude brát jako závadu, kterou mi zapíše. To jsem samozřejmě nechtěl a musel jsem přistoupit na jeho podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace pro posílání SMS, které nabízí maximální možné přizpůsobení

Strhnul a znovu nalepil

Opravdu nechápu, co za smysl mělo, že jsem samolepku strhnul. Hned po příjezdu domů jsem si objednal další sadu, kterou, když přišla, jsem znovu nalepil. Pro jistotu jsem koupil další sadu do zásoby, za dva roky mě totiž návštěva STK čeká znovu. Ale kdo ví, třeba tam už bude technik, co bude normální.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Františka M.