Šikovné aplikace dokážou prodloužit život. Nenechají zlenivět tělo ani mozek

Stárnutí je přirozený cyklus života, tento proces se týká nejen samotného těla, ale také mozku. Můžete pravidelně cvičit a jíst zdravě, ale pro udržení mozku na úrovni mladého člověka je zapotřebí změnit návyky a životní styl. Pojďme se tedy podívat, co pomáhá.

Jedná se především o vyváženost fyzické a duševní stránky člověka. Základním předpokladem pro úspěch je hlavně zůstat zdravý. I když začátky jsou kolikrát těžké a může nastat ztráta motivace, vydržte, změna špatných návyků je základním předpokladem pro budoucí úspěch.

Stimulace mozku

Pro udržování mozku v kondici je nutná jeho stimulace. Mezi aplikace, které zlepšují činnost mozku, patří zejména:

  • Elevate,
  • Duolingo,
  • NeuroNation,
  • Lumosity.

Aplikace Elevate se zaměřuje především na paměť, matematiku, slovní zásobu a porozumění v podobě miniher. Po absolvování testů získáte komplexní zprávu s hodnocením. LumosityNeuroNation zlepšují dovednosti pro řešení problémů. Aplikace Duolingo slouží k výuce cizího jazyka.

Mohlo by vás zajímat:  Pro uvolnění místa v telefonu není nutné mazat oblíbené aplikace. Postačí mnohem jednodušší řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Fitness

Fyzická aktivita obecně zlepšuje činnost mozku. Proto byste měli začít s pravidelnou rutinou cvičení. Pro začátek můžete vyzkoušet některé aplikace, které nabízí cvičení do 10 minut. Tato hranice se zvyšuje, ale je potřeba zůstat soustředěný. Kromě silového tréninku pomáhá také aerobik (běh, plavání, jízda na kole).

Omezení kalorií

Už jste slyšeli o přerušovaném půstu? Pokud ne, určitě stojí za vyzkoušení, jelikož poskytuje hodně zdravotních benefitů. Pravidelný přerušovaný půst může prodloužit život a zabránit nemocem souvisejícím s věkem u savců. Pokud chcete začít s půstem, doporučujeme různé webové stránky nebo aplikace.

Webová stránka 21 Day je užitečným zdrojem pro půst. Můžete se zde dozvědět o různých technikách půstu, tipech pro vytvoření plánu půstu a denních jídelních plánech. Stránka obsahuje podrobné průvodce pro různé typy půstu, jako je metoda 16/8, detoxikační půst nebo anabolický půst.

Zdroj: https://aviv-clinics.com/blog/nutrition/the-effect-of-intermittent-fasting-on-your-brain/, https://www.cdc.gov/nccdphp/dnpao/features/physical-activity-brain-health/index.html, https://www.healthline.com/nutrition/13-habits-linked-to-a-long-life, https://www.makeuseof.com/apps-that-will-change-your-life/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/316684#Lumosity:-Colorful-and-fun