Selfie fotky posune výš správný úhel, dobré světlo i vhodné pozadí

Již několik let se dostala tzv. selfie mezi nejoblíbenější styly při focení portrétů. Díky chytrému telefonu s přední kamerou si můžete velmi jednoduše udělat kvalitní a lichotivou fotku své tváře a nepotřebujete nikoho dalšího, kdo by vám asistoval. Nicméně i při pořizování selfie existují pravidla, která vám pomohou k té nejlepší a nejlichotivější fotce ze všech.

Světlo

Přirozené světlo je základ. Jestli je to možné, nikdy se nefoťte s umělým světlem. Snažte se také využít zlaté hodinky, tedy ráno nebo večer. Tehdy je světlo velmi měkké a nedělá tak ostré stíny na obličeji ani v pozadí.

Mohlo by vás zajímat:  Hackeři nejčastěji cílí na bankovní a vládní instituce, neunikají jim ani známé osobnosti

Úhel fotografie

Dnes hodně lidí používá pro selfie zadní kameru, protože má vyšší kvalitu. Na druhou stranu přední kameru použijete mnohem jednodušším způsobem. Volba je pouze na vás. Většina lidí také vypadá nejlépe, když umístí mobil do polohy shora nebo mírně natočí hlavu. U každého je to trochu jiné, a proto musíte s úhlem experimentovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozadí

Lidé nebo nepořádek v pozadí budou působit velmi rušivým dojmem. Hodně to odvede pozornost od vás, ale u selfie se chcete soustředit hlavně na sebe. Ujistěte se, že vaše okolí je klidné, čisté a ideálně také vypadá velmi příjemně. Příroda za vámi nebo jiný zajímavý prvek také osvěží celou fotku.

Mohlo by vás zajímat:  Ethernet vs. Wi-Fi: bezdrátové připojení se zlepšuje, ethernet je ale stále spolehlivější

Výraz a kompozice

Nesnažte se pózovat jako modelové nebo se tvářit příliš uměle. Přirozený úsměv a přiměřené použití filtrů je nejlepším způsobem, jak dosáhnout nejlepších výsledků. Myslete také na pravidlo třetin. To znamená, že by váš obličej neměl být přesně uprostřed. Místo toho ho umístěte trochu na stranu.

Filtry používejte s mírou

Chcete-li použít nějaké filtry pro vylepšení pleti nebo make-upu, dávejte si pozor na přirozenost. Lidé totiž snadno poznají, že jde o filtr. Na druhou stranu můžete u fotek klidně upravit jas, kontrast nebo ostrost snímku. Takové úpravy bývají jemné, ale na filtry si dávejte pozor.

Zdroj: https://www.snappysnaps.co.uk/blog/how-to-take-good-selfies