Robotický vysavač se postará o úklid bez starostí. Naučte se ho používat opravdu efektivně

Robotický vysavač se postará o úklid bez starostí. Naučte se ho používat opravdu efektivně

Pokud máte robotický vysavač, pak jistě uznáte, že dokáže dokonale ušetřit čas, ale při špatném zacházení jeho údržba taky není jednoduchá. Podívejme se na pár tipů, díky kterým budete mít se svým vysavačem co nejméně práce.

Nejprve si vyzkoušejte první provoz

Každá domácnost je jiná a rozpoložení věcí také. Proto při prvních spuštěních svůj robotický vysavač pozorujte. Zjistěte, zda jsou u vás nějaká místa, kam se nedostane, případně kde by se mohl zaseknout, a podle prvních jízd můžete snadno nastavit jeho cesty domácností. Ušetříte si tak do budoucna problémy se zasekáváním a chybovými hláškami.

Mohlo by vás zajímat:  Na hudební nástroje lze hrát i online. Není problém piano, kytara nebo bicí

Pozor na šňůry, závěsy a malé věci

Běžně se stává, že robotické vysavače se zasekávají právě v dlouhých závěsech nebo šňůrách. Když máte velkou smůlu, může se stát, že se zachytí a vysavač je nenávratně poškodí. Proto se zkuste postarat o to, aby se na svých cestách při uklízení s podobnými překážkami nesetkal. Ušetříte si tak nervy a peníze za zničené věci. Stejně dávejte pozor na drobné věci, které může vcucnout, a už nikdy je nemusíte vidět.

Zdroj obrázku: Freepik

Uklízení pod stoly

Pokud chcete mít uklizeno pod stolem, ušetřete svému vysavači práci. Jednak všechny drobky a nečistoty smeťte na zem a pokud je to jenom trochu možné, pak dejte židle vždy nahoru na stůl. Bude se mu lépe uklízet a dostane se všude, kam bude potřebovat. Když už to nejde na stůl, bude stačit, když židle maličko odtáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Fitness aplikace, které udrží motivaci sledováním pokroku a porovnáním s ostatními

Nastavte si úklidový plán

Většina nových moderních vysavačů má v sobě už funkci pro plánování úklidu. Vy si tak můžete vybrat, které dny a v kolik hodin by měl začít uklízet. Nemusíte se tak už o nic starat. Vysavač každý den vyjede, uklidí a zase si zajede do domečku přesně podle vašeho nastavení. Prostě pohoda, kterou od svého pomocníka očekáváte. Samozřejmě tuto funkci jde pozastavit nebo vypnout, pokud zrovna potřebujete, aby neuklízel.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-get-the-most-out-of-your-robot-vacuum/