Pyramida v oceánu? Díky jaderné bombě

Pyramida v oceánu? Díky jaderné bombě

Americké testy jaderných zbraní se mnohdy dostanou na internet, a lidé se tak mohou podívat, jak takový test vůbec probíhá. Nejsou všechny sice velkolepé, jak byste možná čekali, ale dávejte si pozor na videa s bombou zvanou Mark 7. Tento test měl nejen Američanům ukázat, jak má malá bomba obrovskou sílu, která může zničit i několik měst najednou.

Mark 7 je jaderná nálož o síle 7 kilotun

I když se jedná o relativně neškodnou zbraň, opak je pravdou. Její velikost a síla je poloviční než hirošimská bomba, ale její ničívá síla je možná ještě větší. Jestli nevěříte, sami se můžete přesvědčit, protože americká společnost zveřejnila video právě s pokusem s touto jadernou zbraní. Nadšenci do takových zbraní budou jistě nadšení.

Mohlo by vás zajímat:  Fascinující podobnost mezi lidským mozkem a vesmírem: pro síť neuronů i galaxie platí stejné zákony

Je to sice trochu jiný test, než které se prováděly před několika desítkami let, nic to ale nemění na tom, že síla jaderných zbraní je více než ničivá. Testy se dříve prováděli ve vodách Tichého oceánu. V tomto případě se ale jednalo o bombu, která byla odpálena ne nad vodou, ale 150 metrů pod hladinou. Právě proto je tento test velmi ojedinělý a někoho možná překvapí, jaké měl důsledky.

Energie, kterou vyprodukovala, by zničila vše v dosahu několika kilometrů

Tuny vodní páry – to proměnila jaderná zbraň, která byla odpálená v pacifických vodách. Nejdříve se vytvořila obrovská pyramida vody, která se následně změnila ve tvar koblihy. Byly to vlastně dva výbuchy v jednom. Odborníci, kteří tento test měli na starosti zjistili, že průměr atomizační koule byl asi 1 200 metrů a vytvořila se během pouhých dvaceti vteřin po explozi.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo Apple produktů koluje řada mýtů a fám, které se nezakládají na pravdě

Zkouška se prováděla v květnu roku 1958. Byla jen jednou součástí celé série testů. Navíc bomba Mark 7 byla první, která se odpálila v malých výškách. Jaderných testů za celou dobu jejich historie bylo provedeno více než 2000. Je to počet, který se zdá alarmující, ale byly provedeny nejen na Zemi pod vodou, ale také ve vesmíru.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/militaria/news-na-oceanie-powstala-gigantyczna-piramida-wody,nId,5695200