První seznámení s Instagramem: využijte na plno vše, co nabízí

První seznámení s Instagramem: využijte na plno vše, co nabízí

Instagram je jednou z nejvíce populárních platforem sociálních sítí vůbec. Aplikace působí skvělým uživatelským rozhraním s výborným designem. Pokud jste se rozhodli založit nový účet a dosud nemáte ani jednu zkušenost z této oblasti, mohou vás překvapit některá slova a termíny. Abychom vám pomohli v adaptaci, uděláme si takový menší přehled.

Začínáme

První, na co narazíte po založení účtu nebo kliknutí na jiný profil, je Bio. Jedná se o takový životopis, kde se můžete představit ostatním uživatelům a odkazovat zde na různé účty, stránky nebo hashtagy. Kromě popisu zde máte možnost spravovat veškerý svůj nahraný digitální obsah a výběry příběhů. Příběhy jsou jednou z nejpopulárnějších možností, co dělá Instagram jedinečným. Můžete totiž nahrát příběh ve formě fotky, videa a dalších, včetně možnosti zásahu do příběhu s různými úpravami. Do příběhu můžete někoho označit pomocí znaku @ a uživatelského jména.

Mohlo by vás zajímat:  Adobe Reader se stává zbytečným. Ke čtení PDF souborů jsou vhodnější jiné alternativy

IG Live je funkce živého vysílání Instagramu, funguje podobně jako Facebook Live. V roce 2020 přišel Instagram s funkcí Reels, která způsobila humbuk. Funguje na podobné bázi jako krátká videa na TikToku.

Zdroj obrázku: Freepik

DM

Direct Messages je vlastní integrovaná platforma pro zasílání zpráv mezi uživateli na Instagramu. Tato sekce se skrývá v pravém horním rohu pod ikonkou papírového letadla. Zde můžete s ostatními uživateli komunikovat, sdílet média nebo si volat i přes videohovor. Co když vám píše někdo, koho neznáte a je otravný? Můžete to jednoduše vyřešit tím, že jej zařadíte do bloku, a budete mít svatý klid. S tím je spojená možnost i u veřejného obsahu, když narazíte na něco nevhodného, můžete tento příspěvek nahlásit.

Otravuje vás někdo častým spamem příspěvků a příběhů, ale nechcete jej přestat sledovat nebo házet do blokace? Instagram nabízí možnost ztlumit tyto uživatele, aby vám nebyl zobrazován a předkládán jejich obsah.

Mohlo by vás zajímat:  Wordové soubory lze otevřít i bez Microsoft Office. Programy zdarma s tím pomohou

Další pojmy

Instagram nabízí možnost podnikání, kdy nemusíte zakládat další profil, ale můžete změnit účet z osobního na firemní. Abyste mohli používat firemní profil, nemusíte být registrováni firmou. Přechodem získáte spoustu výhod společně s různými možnostmi v biu a budete mít podrobné informace ohledně svých sledujících. Také se vám odemknou různé statistiky, kde najdete rozličné informace.

Veškerý svůj obsah, který nechcete sdílet, nemusíte nutně mazat, stačí, když jej archivujete. Příspěvek bude skrytý před ostatními, ale vám zůstane.

Zdroj: https://blog.hubspot.com/marketing/how-to-use-instagram