V letních měsících se velmi často stává, že se nám technologické vymoženosti přehřejí. Není se čemu divit, protože je používáme ve velmi horkém počasí. O svou elektroniku se musíte v létě starat stejně jako o sebe nebo své mazlíčky. Potřebují také neustále ochlazovat, je trochu jiným způsobem. Jakmile se naučíte pár snadných triků, už se vám nikdy elektronika nezahřeje tak, aby přestala fungovat.
Vypněte zařízení
Ve chvíli, kdy ze zařízení vyzařuje hodně tepla, ho vypněte. Televizi, notebooky nebo jinou větší elektroniku vypněte. Jestli se vám zahřívá mobil v ruce, na chvíli ho odložte a přestaňte ho používat. Dejte zařízení čas, aby se ochladilo. To je první krok k úspěchu.
Vyčistěte ventilátory
Podívejte se na všechny ventilátory a další otvory. Jestli v nich najdete nečistoty, všechno důkladně vyčistěte. Tuto práci byste si měli dát pravidelně, protože jedině díky tomu budou všechna elektronická zařízení fungovat správně a nebudete mít v létě potíže s jejich výkonem.
Využijte chladicí podložku
Pod notebook si můžete pořídit také chladicí podložku s větrákem. To je velmi efektivní a šikovný způsob, jak zajistit mnohem lepší ventilaci. Hlavně v případě, že během léta používáte náročnější programy nebo aplikace, které více zahřívají počítač. Chladicí podložka sníží teplotu a zlepší cirkulaci vzduchu.
Nepoužívejte náročné aplikace
Při vysokých teplotách zavřete všechny nepotřebné aplikace a ukončete všechny procesy, které nejsou nutné. Všechny tyto činnosti zatěžují vaše zařízení a zvyšují teplotu baterie i celého zařízení. Zároveň můžete také snížit jas obrazovky, protože to sníží energetickou náročnost a tím také sníží teplotu.
Položte zařízení na pevný povrch
Používání notebooku na pohovce nebo na posteli nebude v horkých měsících nic dobrého. Matrace, deka nebo jiné měkké materiály totiž většinou blokují větrací otvory na elektronice. To způsobí velmi rychle přehřátí a špatné fungování vašeho zařízení. Dokonce se může úplně vypnout a vy přijdete o práci nebo soubory, na kterých zrovna pracujete.
Zdroj: https://primus.ca/index.php/ont_en/content-hub/cat/articles/post/what-you-can-do-about-overheating-electronics