Přihlašování do Windows pomocí hesla není nutné. Účet odemkne otisk prstu i čtečka obličeje

Přihlašování do Windows pomocí hesla není nutné. Účet odemkne otisk prstu i čtečka obličeje

V systému Windows 10 i 11 se můžete zcela vyhnout přihlašování za pomoci hesla. Případně si můžete nastavit jiné, alternativní způsoby, kterými se přihlásit, a ušetřit tak drahocenný čas.

Nastavení kódu PIN

V systému Windows přejděte do Nastavení -> Účty -> Možnosti přihlášení a zde si nastavte svůj PIN. Pokud máte hotovo, pak se přesuňme dál. Před vytvořením PIN nezapomeňte zaškrtnout možnost pro písmena a symboly. Vytvořte si požadovaný PIN, klikněte na možnost OK a uložte.

Nastavte si čtečku pro otisky prstů nebo obličeje

Pokud váš počítač disponuje čtečkou otisků prstů, která je kompatibilní s Windows Hello, pak zvolte v nastavení menu Hello Fingerprints a vyberte Nastavit. Před vámi se objeví jasné pokyny, které následujte. Samozřejmě je zde i možnost rozpoznávání obličeje. Vše, co potřebujete, je webová kamera, která je podporována funkcí Hello Windows. Díky těmto dvěma možnostem si opět můžete ušetřit přihlašování se za pomoci standardního hesla.

Mohlo by vás zajímat:  Test rychlosti internetového připojení poskytne důležitá data i srovnání s jinými
Zdroj obrázku: Freepik

Úplně odeberte přihlašování heslem

Pokud máte zvolenou jednu z mnoha metod pro ověřování ve Windows Hello, pak je na čase úplně odebrat možnost přihlašování heslem. Toho docílíte tak, že v nastavení vypnete možnost „Vyžadovat přihlášení Windows Hello pro účty Microsoft“. Tím, že odeberete tuto možnost, prakticky znemožníte přístup jiné osobě, která nemá přístup k vašim otiskům prstů nebo obličeji. Což by neměl mít nikdo.

Když si to rozmyslíte…

Pokud si to z nějakého důvodu rozmyslíte a opět budete chtít vrátit přihlašovací obrazovku, pak to samozřejmě není problém. Stačí v konzoli zadat příkaz netplwiz. Tím se pro vás otevře panel s uživatelskými účty a po vybrání svého účtu zaškrtnete možnost „Uživatelé musí zadat uživatelské jméno a heslo, aby mohli používat tento počítač“. Tím se opět zapne možnost přihlašování za pomoci hesla.

Zdroj: https://www.isumsoft.com/windows-10/windows-10-login-without-password.html