Při nabíjení chytrých telefonů je třeba dbát především na bezpečnost

Všude možně se setkáte s různými návody, jak správně nabíjet chytré telefony. Jak ale postupovat bezpečně, a jaká jsou možná rizika spojená s nabíjením zařízení? Mnoho lidí podceňuje bezpečnost a správné metody nabíjení, jakmile klesne stav baterie pod 50 %. Z tohoto důvodu nosíme při cestování vždy s sebou nabíječku nebo powerbanku. Jak ale zajistit bezpečnost?

Možná skrytá nebezpečí během nabíjení

Necháváte nabíječku v zásuvce i poté, co odpojíte svůj chytrý telefon? Může se stát, že během příštího nabíjení dostanete elektrický šok. Nabíječka smartphonu zůstane pod napětím, díky čemuž hrozí také jiskření a následný požár. Telefonu moc nepomůžete ani tehdy, pokud jej během nabíjení budete používat. Během napájení vzniká vyšší napětí. Použitím telefonu během nabíjení zvýšíte napětí na ještě vyšší úroveň. V ojedinělých případech hrozí poškození součástek uvnitř telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  Influenceři nejsou ve světě kryptoměn důvěryhodným zdrojem
Zdroj obrázku: Freepik

Jiné příslušenství

Velmi často lidé za vidinou ušetření pár stovek kupují nekvalitní příslušenství, jako je nabíječka. Mnohdy si ale neuvědomují, že i když ušetří pár stovek, tak ve výsledku se jim tato koupě může výrazně prodražit. Neoriginální příslušenství nesplňuje bezpečnostní normy a hrozí tak výrazné zkrácení životnosti telefonu, včetně možné exploze baterie.

Rozhodně nemanipulujte s nabíječkou, pokud máte mokré ruce.

Bezpečnostní tipy

Když už víte, jaká potencionální nebezpečí na vás číhá, tak jsou na řadě kroky vedoucí k zabezpečení bezpečnosti během nabíjení. Základem je nabíječka, ta by určitě měla být originální splňující bezpečnostní normy. Pokud rádi nakupujete online, tak si pořádně ověřte, zda se jedná opravdu o originální příslušenství. Pokud máte nějakým způsobem poškozenou nabíječku, okamžitě ji přestaňte používat a pořiďte si novou, jinak hrozí riziko požáru.

Mohlo by vás zajímat:  Mějte svá data v bezpečí. Zálohovat soubory v systému Windows je jednoduchý proces

Ačkoliv jsou nové chytré telefony vybaveny funkcemi, které přestanou telefon nabíjet po dosažení 100 %, nepokoušejte to a naučte se nabíjet telefon pouze tehdy, kdy jste vzhůru. Nenechávejte chytrý telefon v nabíječce po nabití, opakovaný proces nabíjení zkracuje životnost baterie a hrozí malé riziko exploze.

Zdroj: https://www.kovolinc.com/blogs/news/7-safety-tips-for-charging-your-smartphone