Podcenit obyčejný kabel se může vymstít. Hrozí vážný úraz i požár

Nezáleží na tom, o jakém spotřebiči nebo nástroji nyní budeme mluvit. Jestli k jeho používání nebo nabíjení potřebujete kabel, měli byste ho pravidelně kontrolovat. Roztřepené nebo popraskané kabely mohou být v domácnosti velmi nebezpečné. Můžete dokonce přijít o svůj domov jen kvůli tomu, že je nevyměníte včas. Podívejme se, jak si dávat pozor na velké nebezpečí.

Nenechte si vyhořet byt jen kvůli jedinému kabelu

Poškozené elektrické kabely mohou způsobit zkrat a požár. Existuje mnoho způsobů, jak můžete svůj domov ochránit. V první řadě byste měli pravidelně kontrolovat kabely u žehličky, moderních technologií, pračky, lednice a dalších spotřebičů. V případě, že najdete poškozený kabel, byste ho měli ihned nechat vyměnit odborníkem.

Nepokoušejte se kabely opravovat sami

Hodně lidí chce ušetřit na opravě nebo výměně kabelu. Z tohoto důvodu vezmou do ruky lepicí pásku a snaží se poškození spravit sami. To je velká chyba, která vás může stát zdraví, zkrat, požár i peníze. Nejen že můžete spotřebič poškodit a budete muset koupit nový, ale také můžete dostat ránu elektřinou nebo způsobit velký zkrat.

Mohlo by vás zajímat:  Kostýmy a rekvizity z oblíbených filmů a seriálů lze spolehlivě sehnat na vybraných stránkách
Zdroj obrázku: Freepik

Co musíte udělat pro zabezpečený domov?

Chcete-li mít neustále bezpečný domov, musíte ho k tomu přizpůsobit. V první řadě nedávejte kabely pod koberce a nevěste je na hřebíky. Ujistěte se, že nebudou na místě, kde je můžete snadno poškodit. To vám ušetří hodně starostí a problémů. Nenechávejte kabely ani na místech, kam se mohou dostat děti. Při hraní je mohou poškodit a způsobit si vážné zranění.

Nejdůležitější je, abyste spotřebič nebo přístroj s poškozeným kabelem nepoužívali a nesnažili se ho sami opravit. To jsou dvě hlavní chyby, které dělá většina lidí. Možná si myslíte, že se vám nic nestane a můžete je používat dále, ale není to pravda. Dojít může k velkému poškození vaší domácnosti i vašeho zdraví. Nepodceňujte sílu elektrické energie a pravidelně vše kontrolujte.

Zdroj: https://www.linku.com.au/electrician/cable-management-9-tips-to-keep-your-home-safe/